Eesti hoiab Rahvuste krossil kaheksandat kohta

Tanel Leok
Tanel Leok Autor/allikas: Rauno Kais

Rahvuste krossil Ameerika Ühendriikides on lõppenud esimene sõit. MXGP ja MX2 klassis sõidus teenis Tanel Leok raske alguse järel 12. koha, Hardi Roosiorg tuli finišisse 24. kohal. Riikide arvestuses on Eesti avasõidu järel kaheksas.

Esimeses sõidus tulid rajale MXGP ja MX2 klasside sõitjad. Tanel Leok sai üle stardipuu väga hästi minema ja oli avakurvis esikümnes, kuid paraku kukkus porisel rajal Antonio Cairoli tema ees ja see tekitas tõelise külakuhja, kuhu jäi kinni ka Leok. Hardi Roosiorul õnnestus seda õnneks vältida ja tema pääses puhtalt minema, kirjutab MX Mania.

Liikuma saades hakkas Leok hästi sõitma ja avaringi lõpuks oli ta juba esikahekümne lähedal. Viimastel ringidel püüdis ta juba kinni ka kümnendal kohal sõitnud Cervellini, kuid mööda eestlane ei saanud ja finišis oli ta 12. kohaga.

Roosiorul oli sõidu esimeses poole tõelisi raskusi, kukkudes mitu korda ja langedes 30 parima seast välja. Sõidu edenedes suutis Roosiorg oma positsiooni mõnevõrra parandada, saades kirja 24. koha.

Üllatuslikult asus stardi järel sõitu juhtima MX2 klassi sõitja Jorge Prado. Teda asusid jälitama Gautier Paulin ja Jeffrey Herlings. Herlings sõitiski teistel eest ära ja võttis lõpuks kindla võidu. Ka Paulin sai Pradost mööda ning ta lõpetas sõidu teisena. Prado leppis lõppkokkuvõttes kolmanda kohaga.

Herlingsi rõõmu võttis ära aga tema meeskonnakaaslase Vlaanderini katkestamine ja hollandlased enam eksida ei tohi. Avasõidu järel võttis liidrikoha Prantsusmaa, lisaks Paulini teisele kohale tuli Ferrandis finišisse seitsmendana. Teisel kohal on riikide arvestuses avasõidu järel Itaalia ja kolmandal kohal Belgia. Eesti on esimese sõidu järel kaheksas.

Toimetaja: Kristo Tamm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: