Põhihobuseta takistussõidus 4. koha pälvinud Ellermann: valik tasus end ära

Foto: ERR

Tallinn International Horse Show'l alustatati reede õhtul koolisõidu MK-etapiga. Takistussõidus oli päeva põhisõiduks 140-sentimeetriste takistustega parkuur, kus parima eestlasena oli Hanno Ellermann neljas.

Reedesesse esimesse võistluspäeva mahtus Horse Show'l erinevaid madalama klassi, noorte ja noorhobuste parkuure, 140 sentimeetriste takistustega sõidus puhtusele ja kiirusele tulid mitmed tippsportlased välja aga juba oma põhihobustega. Eestlaste seast parimana lõpetas sõidu Hanno Ellermann hobusel Dixon, neljanda ajaga ja puhtalt läbitud rajaga.

"Ma olen muidugi rahul, et oli puhas ja minu kohta päris kiire," rääkis Ellermann võistlusjärgses intervjuus ERR-ile. "Hobune kandis ilusasti lõpuni välja ja minu sõit on alati selline, et ma ei ürita liiga kiiresti sõita, et midagi jääks homseks ka. Natukene hobust säästa, aga samas üritada ikka niimoodi piiri peal. Minu jaoks oli see väga okei."

Kümneaastane ruun Dixon on Ellermanni hobustest kiireim, sestap ka tema täna valikusse kuulus.

"Ma tulin oma kiirema hobusega natukene üritama. Põhihobune, kes mul on pühapäevaks plaanis, teeks väiksemat sõitu ja valik tasus end ära," jätkas Ellermann.

Võit läks poola ratsanikule Wojciech Wojcianiecile hobusel Chintablue. Dixonil oli Ellermanni sõnul reedel ka vedamist.

"Hobune on alati suure südamega ratsaniku jaoks. Hästi tore sõita raja peal ja kõik positiivsed omadused, mis peavad kiirussõidu hobusel olema. Meie eelis oli see, et põhikonkurendid hoiavad oma hobuseid natukene pühapäevaks ka," ütles Ellermann.

Pühapäevasel MK-etapil stardib Ellermann oma põhiratsu Freedomiga, kes on suvel häid sõite teinud.

"Kui pühapäeval on õnne, et saada ümberhüpetele, kus keegi tagasi ei hoia, aga sinnamaani katsume ettevaatlikult kuidagi välja veeretada," lisas Ellermann.

Horse Show jätkub homme koolisõidu MK-etapiga.

Toimetaja: Liisi Rist

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: