Männi astub maailma tippudele vastu Kersti-nimelise rahvusvärvides jetiga ({{commentsTotal}})

Marten Männi enda uut, Kersti-nimelist sõiduvahendit šampanjaga sisse õnnistamas.
Marten Männi enda uut, Kersti-nimelist sõiduvahendit šampanjaga sisse õnnistamas. Autor/allikas: facebook.com/martenmanni53

Rahvusvahelise Veemoto Liidu (UIM) jooksva edetabeli liidripositsioonile tõusnud Marten Männi sõidab sellel hooajal USA-s toodetud Kommander GP1 Turbo jetiga ja eelolevaks võistluseks sai ta uue, spetsiaalselt tema jaoks tehtud jeti. Uus sõiduvahend kannab Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva tähistavat sini-must-valget disaini. Samuti sai uus jett ka endale nime.

Sellel nädalal sõidetakse USA-s Lake Havasus selle aasta üks jetispordi suuremaid sündmusi, IJSBA World Finals. Tegu on väga pika ajalooga võistlusega, tänavune sõidetakse seda 37. korda ja kohal on MM-sarja tipud, kellele pakuvad konkurentsi USA tippsõitjad. Männi stardib võistlusele Pro Ski Modified klassis.

Arizonas asuv Lake Havasu on sellel nädalal maailma jetispordi tähelepanu keskpunktis. IJSBA World Finals on võistlus, kus on koos paljude klasside, teiste hulgas Ski klassi maailma paremik. Möödunud aastal osales Männi seal esimest korda täiskasvanute klassis ja saavutas viienda koha, varem on ta olnud noorteklassides pjedestaali kõrgeimatel astmetel. Pro Ski Modified klassi sõidud toimuvad pühapäeval, 7. oktoobril, kokku sõidetakse kolm sõitu.

Tähistamaks Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva, sai Männi sõiduvahend uue, sini-must-valge kujunduse. Lisaks otsustas tiim Kommander jetile ka nime anda, seda sarnaselt laevadega, millele pannakse naisenimed. EV 100 puhul sai jett igati sobiliku nime Kersti ning see õnnistati sisse kombe kohaselt šampanjaga.