Ultratriatleet Ratasepa eeskujul läbitakse Eestis 20-kordne ultratriatlon

Škoda Tallinn tiim koos Rait Ratasepaga
Škoda Tallinn tiim koos Rait Ratasepaga Autor/allikas: Tanel Luik

Rait Ratasepal on jäänud veidi enam kui kolm nädalat, et astuda vastu oma praeguse spordielu suurkatsumusele - läbida 20 järjestikusel päeval 20 täispikka triatlonit. Ratasepa enneolematust katsumusest inspireerituna võtab aga seltskond spordisõpru vastu väljakutse ning alustab juba laupäeval Tallinnas 20-kordse ultratriatloni läbimist. Meeskonnana tuleb neil iga päev kokku läbida 3,8 km ujumist, 180 km ratast ning joosta maraton. Ja nii 20 päeva järjest.

Škoda Tallinn sportlikud kolleegid panid kokku meeskonna, et kogeda üheskoos seda, mida Ratasepp peatselt üksi omal nahal kogeda saab. Nii on meeskond loonud endale treeningpäeviku ning jaganud tiimiliikmete vahel igapäevaselt täispika triatloni distantsid. Suureks väljakutseks on meeskonnale kindlasti aeg. Tööinimestele kohaselt tuleb neil sportimiseks aeg leida väljaspool tööpäeva.

Ratasepa sõnul on Škoda Tallinna initsiatiiv parim viis anda inimestele aimu, kui meeletu ettevõtmine 20-kordne ultratriatlon tegelikult on. "Kõrvaltvaatajale jäävad need distantsid hoomamatuks. Kui inimene neid kilomeetreid omal nahal läbi ei tee, siis jäävadki kilomeetrid pelgalt numbriteks. Kindlasti on mul katsumusel suureks abiks teadmine, et ma ei pane ennast proovile üksi. Loodetavasti Škoda Tallinna eeskujul julgevad ka teised väljakutse vastu võtta ning üheskoos minuga 20 järjestikusel päeval triatlone läbida. Mul jääb üle ainult edu ja vastupidavust soovida. "

Meeskond astub väljakutsele vastu, sest nad usuvad, et ühtse tiimina, teineteist toetades saavad nad sellega hakkama. "Kogu meeskond on motiveeritud sportlikust ettevõtmisest osa võtma. See on enamikule nii isiklikuks eneseületuseks kui ka meeskonna proovilepanekuks. Lisaks tõstab see spordiusku," lisas meeskonna esindaja Agata Rosenberg.

Meeskond finišeerib katsumusega 20. septembril. Selleks ajaks on seltskond üheskoos läbinud 76 km ujudes, 3600 km rattal ning 844 km joostes. Rait Ratasepp alustab hooaja põhikatsumust 23. septembril Fuerteventural.

Toimetaja: Liisi Rist

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: