Kahekordne olümpiavõitja: vigastus muudab Kelly veel tugevamaks ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Sildaru edukat tagasitulekut ja senisest veel kõrgemale tasemele jõudmist prognoosis suvel keskel Eestis harjutanud prantslasest kahekordne lumelauakrossi olümpiavõitja Pierre Vaultier koos eestlannast abikaasa, endise lumelauduri Kadri Pihla- Vaultier'iga.

Kahel viimasel olümpial, nii Sotšis kui Pyeongchangis atraktiivses lumelauakrossis olümpiavõitjaks tulnud prantslane Pierre Vaultier ladus uueks hoojaks osa vormipõhjast suvises Eestis. Spot of Tallinna keskuse pumptrack'i raja lainetel rulatas ta ka koos abikaasa, varasema Eesti koondise lumalauduri Kadri Pihla-Vaultier'iga. Esimese eestlasena X-mängudel võistelnud Kadri hoiab kõvasti pöialt
Kelly Sildarule ja arvas, et Kelly hakkab laineid lööma ka põlvevigastuse järel.

"Kelly on jõudnud kõige kõrgemale tasandile juba oma noores eas," rääkis Kadri intervjuus ERR-ile. "Nüüd tõesti loodame, et kui ta vigastusest tagasi tuleb, siis ta tase saab isegi veel suure jõu ja ta läheb veel kõrgemale. Tegelikult kui vaadata naiste taset vigursuusatamises, siis Kelly on ületanud igasugused piirid juba praegu. Väga põnev on jälgida teda ja ma pole ausalt öeldes ka midagi vahele jätnud ja ikka elame alati kaasa talle."

Kahe lapse kasvatamise, tippsportlasest mehe toetamise ja töö tegemise kõrvalt Kadril talvel lihtsalt lauaga sõitmiseks enam suurt aega pole. "Ütleme ausalt, kui ma neid olümpiamänge vaatasin, siis tuli jube tahtmine ka sõitma minna ja kohe mõtlesin, et homme lähen, homme lähen ja teen. Siis tuli reaalsus tagasi, et kõigepealt tuleb pere eest hoolitseda, aga natuke sõita ikka saab," rääkis Kadri.

Lisaks kahele olümpiakullale ka maailmameistritiitli ja kuus maailmakarikasarja üldvõitjale kuuluvat suurt kristallgloobust võitnud Pierre Vaultier on üle elanud palju traumasid ning arvas, et Kelly Sildaru naaseb vigastuse järel võistlusradadele senisest veel tugevamana.

"Ma arvan, et vigastus muudab ta veel tugevamaks, sest tal oli väga hea tase juba enne vigastust," ütles Pierre ERR-ile. "Ta oli maailma parim. See oleks keerulisem, kui ta oleks tipu poole pürginud enne vigastust, kuid ta oli juba seal. Nüüd pole tal seda vaja kinnitada. Ta on maailma parim ja peab vaid taastuma ning end uuesti leidma ja mul pole mingeid kõhklusi, et ta tuleb tagasi veel tugevamana. Kõrgel tasemel spordis ütleme tavaliselt, et esimene vigastus sunnib sind kõvemal tasemel naasma. Ja nii noores eas nagu on tema, siis taastumine
läheb nii ruttu, et ta ei tunnegi, et oli enne vigastatud."

Omal alal legendaarseks saanud prantslast maksab usaldada, sest Sotši olümpiakulla võitis ta ta kaks kuud pärast rasket põlvevigastust.

Toimetaja: Liisi Rist

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: