Ruilas tehti takistussõidu Eesti meistrivõistluste avastardid ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Kullo Kender ja Artas
Kullo Kender ja Artas Autor/allikas: Celin Lannusalu

Laupäeval alustati Ruilas takistussõidu Eesti meistrivõistluste ja harrastajate meistrivõistlustega, kui sõideti I osavõistlused. Medalivõitjad selguvad pühapäeval.

Esimese võistluspäeva kõrgeim parkuur oli 140 cm, milles võtsid mõõtu seeniorid. I osavõistluse võitis Kullo Kender (RK Ruila Tall) hobusel Artas.

Kenderile on see esimene kord osaleda Eestis seenioride meistrivõistlustel. "Mul oli täna raske stardipositisoon, kui pidin minema teisena hüppama. Tagantpoolt tulijatel oli igal juhul eelis, aga ma ei saanud võtta ka liigseid riske. Ma pidin tegema kiire aja ja samas sõitma puhtalt, mis ka õnnestus. Homme läheb raskeks, sest nii Reinul kui Hannol on kiired hobused. Hetkel on mu hobused heas vormis ja lähen starti hea tundega," sõnas võitja.

Teise tulemusega lõpetasid Rein Pill (RK Ruila Tall) ja Alfons Ra ning kolmandana Paul Argus (Tondi RSK) ja Caesar. Kahjuks valis Argus EMV arvestuses osalemiseks Renessini, kellega saadi tulemuseks kaheksa kp. Samamoodi "vale" valiku tegi neljandana lõpetanud Tiit Kivisild (RK Ruila Tall), kes valis EMV arvestusse Henrietta, kellega koguti kaheksa kp ja oma teise ratsu Don Kidega oldi neljandal auhinnalisel kohal. Viiendana lõpetasid Hanno Ellermann (ESHKS) ja Freedom.

Laupäeva hommikul asusid esimesena starti poniratsanikud. Mõõtu võeti 95/105 cm handicap süsteemiga parkuuris. Puhta sõidu ja parima aja tegi Saskia Maripuu (RK Ruila Tall, treener Jessica Raide) ponil Deal Or No Deal võites seeläbi esimese osavõistluse.

Lasteklassi sportlased läbisid parkuuri kõrgusega 110 cm. I osavõistluse kiireim oli Johanna Jürisson(Tondi RSK, treener Kristiina Pähn) hobusel Cookie.

Juunioritel tuli alistada 125 cm kõrgused tõkked. I osavõistluse võitis Aleksandra Kliimand (Tartumaa RSK) hobusel Warlock.

U-25 klassis, kus parkuuri kõrguseks 130 cm, tegi I osavõistlusel parima soorituse Berit Lehtsaar (Viljandimaa RSK) hobusel Solei Solei.

Samas peetakse ka harrastajate meistrivõistlused, kus I osavõistluse võidu sai Riinu Rahuoja (Hiiumaa RSK, treener Pille Elson) hobusel Baron Abruka.

Võistlused jätkuvad pühapäeval kahevooruliste II osavõistlustega, misjärel jagatakse välja medalikomplektid.

Toimetaja: Liisi Rist

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: