Tokyo olümpia korraldajad leiutavad uusi meetmeid kuuma ilmaga võitlemiseks ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Tokyo elanikud kuumal suvepäeval
Tokyo elanikud kuumal suvepäeval Autor/allikas: AFP/Scanpix

Tokyo olümpia korraldajad plaanivad 2020. aasta mängudel kasutusele võtta uusimad tehnoloogiad, mis aitavad lahendada erinevaid kuumaga tekkivaid probleeme.

Jaapanit on tabanud kuumalaine ja esmaspäeval näitas termomeeter Tokyos koguni 41,1 ° C. Jaapani pealinna keskmine temperatuur jääb suvel tavaliselt 30 ° C juurde ja seetõttu otsitakse ohutusmeetmeid kuuma ilmaga võitlemiseks kahe aasta pärast toimuvate olümpiamängude tarbeks. Kasutusele plaanitakse võtta nii udupihustid kui ka muid soojust blokeerivad tehnoloogiad.

"Viimastel päevadel on Tokyos elamine olnud võrreldav saunas viibimisega," ütles Tokyo kuberner Yuriko Koike. "Nii sportlaste kui ka pealtvaatajate hea tervisliku seisundi tagamiseks plaanimegi kasutusele võtta uusi meetmeid. See on üks sammudest, et 2020. aasta mängud edukad oleksid."

Jaapanlaste jaoks tähendab kuumalaine enamasti looduskatastroofi. Seepärast plaanitaksegi rohkem kui 100 kilomeetrit teid, kus peetakse ka maratoni ja kõndimise võistlused, pritsida üle uduspreiga, mis vähendab kuumuse ja ultraviolettkiirte jõudmist asfaltini. See tähendab, et kuumus ei jõuaks asfaltile ja selle läbi muutuks temperatuur jahedamaks. Lisaks kaalutakse maratonile stardi andmist hommikul kell 7 kohaliku aja järgi.

"Me oleme välja töötanud nanoosakestega pritsimisvahendid, mis blokeerivad soojust," rääkis Koike. "Kui sportlased saavad kasutada võistlemiseks kuumakindlat asfalti, siis võib temperatuuri langus olla umbes kaheksa kraadi."

Toimetaja: Liisi Rist

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: