Tokyo olümpia tseremooniad keskenduvad 2011. aasta maavärinast taastumisele ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Tokyo olümpiamängud toimuvad kahe aasta pärast
Tokyo olümpiamängud toimuvad kahe aasta pärast Autor/allikas: Reuters/Scanpix

2020. aasta Tokyo suveolümpiamängude avamise- ja lõputseremooniatel kasutatakse rekonstrueerimise ja taassündimise teemasid. Lavakunstnik on Mansai Nomura.

Viimaste aastakümnete jooksul on avamise- ja lõputseremooniad muutunud väga olulisteks osadeks olümpiaprogrammist, mis pälvivad väga palju meedia tähelepanu. Võõrustaval rahval on seal võimalus näidata oma riigi ajalugu, kultuuri ja edasi anda kogu maailmale tähtsaid sõnumeid.

Traditsioonidest ei erine ka Tokyo 2020. Nomura on Jaapani näitleja, kes esineb komöödiateatris nime all Kyogen. Tseremooniate ajal räägib ta taaskasutamisest keskendudes tulevikule ja elule.

"Me oleme elus," ütles 52-aastane Nomura. "Me oleme elanud läbi sõja ja loodusõnnetusi. Näinud oma silmadega hävingut ja tragöödiat. Seda silmas pidades peame oma pilgud suunama elule. Elu ja surm käivad kokku ning selles tsüklis oleme me praegu elus."

Põhiteemaks saab tseremoonial olema laastavast maavärinast taastumine, mis toimus Jaapanis 2011. aastal. Nomura ei soovinud rohkem vihjeid anda. "Ma ei tahaks rohkem nendel teemadel rääkida, sest muidu ma loobuksin liiga paljust," jätkas Nomura salapärase naeratusega. "Oleme elus ja meil on lubatud elada. See ei ole midagi piiratud ega erilist, aga selline vaim ja alandlikus on osa Jaapanist."

Tokyo olümpiamängud toimuvad 24. juulist – 9. augustini 2020. aastal.

Toimetaja: Liisi Rist

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: