Marko Albert: oleme regiooni parimad, aga seda on natukene vähe ({{commentsTotal}})

Tartus lõppesid pühapäeval triatloni Euroopa meistrivõistlused. Viimase medalialana oli kavas juunioride segateatevõistlus.

Osales 21 neljaliikmelist võistkonda. Igal võistlejal tuli läbida 250 meetri pikkune ujumisdistants Emajões, seejärel ootas ees seitse kilomeetrit rattasõitu ning lõpuks 1,7 kilomeetrit jooksu. Eesti võistkond koosseisus Merili-Mai Kivimets, Johannes Sikk, Anette Hallik ja Johan Tamm lõpetas võistluse 18. kohaga. Eesti neliku selja taha jäid Ukraina, Läti ja Leedu. Euroopa meistriks tuli Portugal, teise koha sai Saksamaa ja kolmanda Prantsusmaa. Kui Portugali võiduaeg oli üks tund 18 minutit ja 23 sekundit, siis Eesti jõudis finišisse võitjast kuus minutit ja 44 sekundit hiljem.

"Eestil on pikk tee minna," ütles Eesti Triatloni Liidu saavutusspordi toimkonna juht Marko Albert ERR-ile. "Meil ei ole veel täiskasvanutes korralikku koondist välja panna ja juunioritel on näiteks järgmisel aastal tänase võistluse kolmel liikmel võimalik ennast uuesti proovile panna ja vaadata, kas aastaga oleme natukene lähemale Euroopa tipule. Prageu me oleme regioonis parimad, aga seda on natukene vähe."