Tuule puudumise tõttu jäi Muhu Väina regati viimane etapp ära ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Pärnus lõppes 61. Muhu Väina regatt. Kõige suuremate jahtide grupis tuli võitjaks Pärnu jaht Sugar 2.

Hea ilm ja soodsad tuuled valitsesid peaaegu kogu regati aja. Aga laupäevahommikune sõit jäi ära, sest tuult polnud. Nii polnud enam üllatusi oodata, kes rõõmustas koha säilitamise üle ja kes kurvastas, et enam midagi parandada ei saanud. Autasustamistseremoonia oli meeleolukas, rõõmustati nii enda kui konkurentide koha üle. Sugari meeskonnal oli võidu üle eriti hea meel, sest väga suure ülekaaluga see ei tulnud.

"Muhu väin ei tule kunagi kergelt, mõni etapp tõesti ainult mõni sekund oli vahet konkurentidega," rääkis Sugar 2 kapten Andres Laul. "Väga kiire regatt oli, head soodsad tuuled. Lõpuks küll natuke vaikis, aga siis olid ka etapid lühikesed."

Regatil osales 113 jahti, mis on pisut vähem kui mullu, aga kuna kohe algavad Haagis avamerejahtide maailmameistrivõistlused ja hulk jahte sõitis sinna. Korraldajate sõnul võib regati kohta vaid häid sõnu öelda. Isegi kõige vanemad osalejad ei mäleta nii head ilma, aga ilmal ja tuultel on purjetamise puhul väga oluline roll.

"Oli suurepärane regatt imeliste ilmadega, väga palju oli taganttuule otsi, mis oli ka erakodne," rääkis Muhu väina regati direktor ja Kalevi jahtklubi ülem Rene Allik. "Kogu meeskond töötas ülihästi ja kogu atmosfäär oli suurepärane."

Allik märgib Läti jahi Bailarina head tulemust, nimelt said nad ORC III grupis esikoha. Lätlased on varemgi osalenud, aga nii hästi pole neil läinud.
Muhu väinal on välja kujunenud oma traditsioon. Autasustamistseremoonia järel kiirustavad kõik vee äärde, sest järgnevast vaatepildist ei taha keegi ilma jääda. Nimelt viskavad võitjaks tulnud jahi meeskonnaliikmed oma kapteni vette.

Toimetaja: Liisi Rist

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: