Hiiumaa Vald võõrustas Muhu Väina regati neljandat etappi ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: Meisi Volt

61. Muhu Väina regati neljas etapp, Hiiu Valla Kärdla ringil sõideti kolmapäeval Kärdla lähistel. Kümnemiiline ring oli just paras kahe pika etapi vahel, et jääks aega eelmisest puhata ja järgmiseks jõudu koguda. Suurepärastes tingimustes purjetatud etapivõitjad seitsmes grupis olid Sugar 2, Amserv Toyota ST, Bailarina, Credit24 Reval Cafe, Tessa, Lote ja Linda.

Hommik Kärdla sadamas oli üsna vaikne ja hiline. Kuna viimased võistlejad jõudsid Kakumäelt Kärdlasse alles pärast kella ühte öösel, otsustas võistluskomitee kolmapäevase etapi starti kahe tunni võrra edasi lükata. Päeva märksõnad olid – perfektne stardiliin, ilusad ja ilma valestartideta lähted, suurepärased tingimused. "Saime oma meeskonnaga stardiliini ideaalselt paika ning rajaläbimiseks nõutav märk oli täpselt vastutuult. Stardiprotseduurid käisid nagu kellavärk ja rõõm oli sellest, et 8 - 10 sõlme puhunud mõnus purjetuul valestartide peale raisku ei läinud," kiitis peavõistlusjuht Andres Talts oma meeskonna tööd. "Kuna etapi üks ots oli viis miili, siis allatuules finiši poole purjetama asudes said mitmed grupid kokku ja merel oli tihedat sebimist kõvasti."

Kui ORC I grupis oli ka kolmapäevane võitja Sugar 2 Marjaliisa Umbiga roolis juhtides ka üldist edetabelit, siis ORC II grupis noppis tänavusel regatil esimese etapivõidu Kalevi Jahtklubi jaht Amserv Toyota ST Margus Zuravljoviga roolis. ORC II grupi liider on pärast nelja sõitu Viljar Sepa juhtimisel jaht Jazz Kalevi Jahtklubist. ORC III grupis, kus ka Eesti meistrivõistlused toimumas, võttis kolmapäevase sõidu võidu Andrejs Bulsi meeskond Bailaris Läti klubist RSSC, tugevdades sellega samuti oma üldist liidripositsiooni. ESTLYS I grupis oli võidukas Eero Panki Credit24 Reval Cafe Kalev Jahtklubist, kes jääb üldarvestuses alla Saaremaa Merispordi Seltsi jahile Katarina Jee Mart Tammega roolis.

Äärmiselt pingeline heitlus käib ESTLYS II grupis, kus võitja oli Alar Ivansoni juhtimisel jaht Tessa, kellele järgnes Ain-Eke Jalastoga roolis jaht Fanatic. Sama asetus on neil Kalevi Jahtklubi meeskondadel ka üldjärjestuses. ESTLYS III grupi võidujaht oli Kärdlas Saaremaa Merispordi Seltsi meeskond jahil Lote Rando Salu juhtimisel. Nemad on hetkel üldarvestuses teisel kohal ja liidripositsioonil Margus Tasa jaht Mercurius, samuti Saaremaalt. Eesti meistritiitli eest heitlevatel Folkbootidel oli võidukas Pertti Neero meeskond jahil Linda, kuid liidrikohta hoiab siin Tiit Riisalo jaht Lind, mõlemad Kalevi Jahtklubist.

Sõidujärgsed emotsioonid Kärdla sadamas olid kahtlemata erinevad, kuid valdavalt positiivsed.  ESTLYS I grupis teisena lõpetanud Pärnu Jahtklubi jahi Tuule roolimees Mati Sepp kiitis väga ilmaolusid. "Ilm oli väga kena ja praktiliselt ideaalne purjetamistuul, puhus täpselt parajalt ja ka sooja oli mõnusalt. Rada oli parajalt pikk ja väga lahe." Võimalikke tulemusi ennustades lausus Sepp: "Ega see koefitsendiga võitmine, kaotamine on raske asi, eks tulemus selgub hiljem. Aga võis olla, et täna oli natuke suurematel jahtidel eelis, sest liiklus oli väga tihe ja läks tükk aega enne kui jahi liikluse seest välja sai. Kuna suured jahid said enda õige käigu sisse varem, siis ma eeldan, et täna oli suurtel hea päev. Väiksemad jahid pidid rohkem omavahel rabelema ja see võttis aega."

ESTLYS II grupis teise tulemuse saanud jahi Fanatic meeskonnaliige Enn Pormeister kinnitas samuti, et tuuli oli hea ja ka kõik muu oli hea. "Meie meeskond on tänase sõiduga väga rahul, oleme esimese kolme seas ja nii on ja nii ka jääb." 

Silmnähtavalt rõõmus oli ESTLYS III grupi teise koha napsanud Kaija naiskonna kapten Annika Malva Noblessneri Purjetamiskoolist. "Täna oli Kaija ilm - mõõdukas tuul ja väike laine. Sellistes oludes õnnestus meil suurepäraselt oma paati hallata ja tuua välja tema parimad omadused. Kuid ka taktikaliselt tegime õigeid valikuid, eemaldusime grupist ja saime sõita oma sõitu. Oli meie päev."

Tiit Riisalo, kes on Folkbootide klassis teise koha saanud jahi Lind kapten, ütles et võistlus oli pingeline, nagu ka kõik eelnevad. "Ilmaolud olid suurepärased ja Folkboodi klassis oli nagu ikka kõva kisma. Võib olla kõige parem näide selle kisma kohta on teisipäevasest etapist, mis kestis meil kokku kolmteist tundi ning seal jäi esimest ja teist kohta lahutama seitseteist sekundit. Nii see on. Tänane teine koht on meie jaoks positiivne ka üldist punktiseisu silmas pidades. Meil on korralik seeria (1-1-2-2),  aga ka põhikonkurendid on hästi sõitnud ja kergemalt hingata veel ei saa," lausus Folkbootide klassi liider.

Neljapäeval suundub Muhu Väina regatt järgmisele pikale etapile, kus enam kui 70 miili läbides jõutakse hilisõhtul ja öösel Kihnu saarele.

Toimetaja: Liisi Rist

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: