Karl-Martin Rammo saavutas Kieli regatil seitsmenda koha ({{commentsTotal}})

Karl-Martin Rammo
Karl-Martin Rammo Autor/allikas: Pedro Martinez / Sailing Energy / World Sailing

Pühapäeval lõppes maailma suurimaid purjetamisvõistlusi Kieler Woche 2018, kus Karl-Martin Rammo võitles end maailma tippude seas seitsmendale kohale.

Eelsõitudes olid Rammo tulemused stabiilselt esimeste seas, ent finaalsõitudes tuli sisse kõikumisi - kolmanda finaalsõidu lõpetas Rammo esimesena ent sellele eelneva ja järgneva vastvalt 25. ja 28. kohal.

Selleaastane Kieler Woche algas EuroCup sarjaga, kus võisteldi 16.-19. juunini. Selles sarjas 29er klassis võistlenud Kaarel Paal ja Mihkel Paal jõudsid lõpptulemusena 60. kohale ning samas klassis purjetanud Märten Mikk ja Melvin Aasav olid 73. kohal. Klassi võitjateks tulid norrakad Mathias Bereth ja Alexander Franks-Petty, kes edastasid teiseks jäänud soomlaste paatkonda selge vahega.

Laser Radial klassis jõudsis Keith Luur 30. kohale ja Henri Silluta lõpetas 72. kohal. Kokku võistles antud klassis 174 paatkonda. Esikolmik moodustus seekord poolakatest - Tytus Butowski, Lukasz Machowski ja Mikolaj Silny.

20. juunist astusid võistlustulle olümpiaklasside purjekad. Laser Standard klassis võistles kokku 118 purjekat. Eestit esindasid Karl-Martin Rammo, Martin Aruja ja Georg Haud, kelle lõpptulemused olid vastavalt 7., 62. ja 69. koht. Võitjaks tuli vaid ühepunktise eduga sakslane Philipp Buhl.

Finn klassis purjetanud Deniss Karpak lõpetas võistluse 26. kohal. Taavi Valter Taveteri tulemuseks jäi 48. koht. Pühapäevasesse medalisõitu pääses vaid klassi 10 esimest, seega meie mehed kahjuks täna enam võistelda ei saanud. Võitjaks krooniti uusmeremaalane Josh Junior.

Anna Pohlak ei saanud haigestumise tõttu pühapäevasel võistlustel osaleda ning langes seetõttu väljavõideldud positsioonilt 25 kohale 38. Laser Radial klassi võitis taanlanna Anne-Marie Rindom. Võistluste alguses Laser Radial klassis liidrikohal olnud hollandlanna Maxime Jonker lõpetas lõpuks 76 võistleja seas neljandal kohal.

Juuso ja Henri Roihu lõpptulemuseks 49er klassis jäi 54. koht. Klassi võitsid liidripositsioonilt tänasesse medalisõitu läinud taanlased Jonas Warrer ja Jakob Precht Jensen.