Esimese Kasemäe karika võitis Renek Rosenberg ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Renek Rosenberg hobusel Fred
Renek Rosenberg hobusel Fred Autor/allikas: Katriin Kalle

Harjumaal Kasemäe tallis toimunud esimese ratsaspordivõistluse Kasemäe Karikas Eesti takistussõitjate paremiku osavõtul võitis Renek Rosenberg hobusega Fred.

Kasemäe Karika Grand Prix takistussõit viidi läbi kõrgusel 135 cm ja peavõitu asus jahtima 36 võistluspaari, kelle hulgas kaks kuud tagasi maailma karika finaalis 15. kohaga Eesti ratsaspordiajalugu teinud Urmas Raag, samuti sellised tuntud sõitjad nagu Rein Pill, Gunnar Klettenberg, Hanno Ellermann, Tiit Kivisild. Arvesse võttes sõitjate ja nende hobuste taset võis eeldada küllaltki suurt ümberhüppajate hulka ja nii ka läks – otsustavasse sõitu jõudis puhta sõiduga 14 paari.

Esimese puhta soorituse ümberhüpetel tegi Kivisild hobusega Don-Kide, kuid tema tulemuse ületas kohe vaid 0,11 sekundiga Rosenberg hobusega Fred. Ka järgnevad ratsanikud tegid kiireid sõite, kuid neid tabasid paraku vead ning nii jäigi Reneki ja Fredi tulemus parimaks sõidu lõpuni.

Rosenberg kommenteeris oma sõitu Hobumaailmale, et rada oli küllaltki tehniline, takistuste kõrgus ei olnud aga hirmutav. "Konkurents oli tugev, kohal oli Eesti paremik oma parimate hobustega. Mul oli see kord kindlasti ka õnne, sest kiiremaid sõite oli ju hulgaliselt, kuid teistel jäi just õnnest puudu," lisas võitja.

Kivisild ja Don-Kide said teise ning Ellermann ja Dixon kolmanda koha. Üks suuremaid ebaõnnerüütleid ümberhüpetel oli Paul Argus, kes hobusega Caesar ületas Rosenbergi tulemuse peaaegu viie sekundiga, kuid Caesar ajas pärast viimase takistuse ületamist lati jala löögiga taha maha. Argus sai lohutuseks siiski viienda auhinnalise koha.

Kasemäe talli debüütvõistlusega jäi Rosenberg rahule: "Arvestades seda, et nad korraldasid sellise mastaabiga võistlust esimest korda, said nad hästi hakkama. Sportlastele oli kindlasti suur motivaator ka auhinnafond, mis oli Eesti keskmise rahvusliku võistluse omast kõrgem."

Põhisõidule eelnenud sõidus 125 cm kõrgustega takistustega võttis kaksikvõidu Argus hobustega Ping Pong V ja Jay-Z Bee. Parkuuril 115 cm takistustega oli parim Kert Joandi hobusega Firenze.

Kasemäe Karika korraldajate esindaja, võistluse direktriss Hedi Lepmets avaldas siirast tänu kõikidele sportlastele, kes usaldasid tulla esimest korda peetud võistlusele ning rõõmustasid korraldajaid arvukate startidega. Samuti avaldas Lepmets suurt tänu kõikidele toetajatele ning ülipikki võistluspäevi "kannatama"" pidanud võistlusametnikele.

Kasemäe Karika tulemused leiab siit.

Toimetaja: Siim Boikov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: