Eestlased jõudsid Poola EM-etapil pjedestaali madalamatele astmetele ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Romeo Karu (vasakul)
Romeo Karu (vasakul) Autor/allikas: Erakogu

Poolas Strykowi krossirajal sõideti 65cc ja 85cc Euroopa meistrivõistluste Kirderegiooni finaaletapp, kus selgusid kummastki klassist kümme parimat, kes pääsevad EM-finaali.

85cc klassis algas eestlaste nädalavahetus juba laupäeval peetud kvalifikatsioonis, kus Romeo Karo, Martin Michelis ja Mikk Martin Lõhmus (kõik KTM) võtsid kolmikvõidu.

Pühapäeva segas vihmasadu, eriti just teist finaalsõitu. Esimese sõidu stardikiirenduse võitis küll Michelis, kuid siis tegi ta efektse õhulennu ning pidi sõitu viimaste seast alustama. Võidukihutamise võitis Karu, kellele järgnesid venelane Alexey Orlov (Husqvarna) ja Lõhmus, Tristan Uiga (Husqvarna) ületas lõpujoone kümnendal ja Michelis 12. kohal.

Teises sõidus oli kindlalt parim Michelis, teine oli taas Orlov ning kolmas viimase kaasmaalane Daniil Kesov (Husqvarna). Vahepeal boksis uusi sõiduprille hankimas käinud Karu tõusis lõpuks neljandale kohale, tema järel lõpetas Lõhmus ning Uiga sai selles sõidus üheksanda koha.

Kahe sõidu kokkuvõttes võitis etapi Orlov (44 punkti), kellest Karu jäi ühe punkti kaugusele, kolmas koht kuulus aga Kesovile (38 p). Lõhmus (36 p) oli neljas, Michelis (34 p) viies ja Uiga (23 p) kaheksas.

EM-finaali tagasid pääsmed Eesti sõitjatest Karu (regiooni 2. koht), Lõhmus (5.), Michelis (9.) ja Uiga (10.).

65cc klassi kvalifikatsioonis oli eestlaste parimana Romeo Pikand (KTM) neljas, esikümnesse sõitis end ka Richard Paat, kes oli kuues.

Esimeses finaalis kihutas end ainsa eestlasena TOP 10 hulka kaheksandana lõpetanud Pikand, ülejäänud eestlastest olid Mark Peterson (KTM) 12. ja kukkumise läbi teinud Paat 15.

Hooaja eelmistel etappidel esikolmikusse sõitnud Pikand lõpetas venelase Semen Rybakovi (KTM) ja lätlase Janis Martins Reisulise (Husqvarna) järel kolmandana, Paat ja Peterson lõpetasid vastavalt üheksandal ja kümnendal kohal.

Kokkuvõttes võitis etapi Rybakov (50 p.) Reisulise (44 p.) ja Pikandi (33 p.) ees, Peterson (20 p.) oli kümnes ja Paat (18 p.) 11.

EM-finaali said meie sõitjatest Pikand (3.) ja Paat (9.), Peterson oli 12.

Euroopa meistrivõistluste finaal sõidetakse 21.-22. juulil koos motokrossi maailmameistrivõistluste etapiga Loketis Tšehhis.