Maik-Kalev Kotsar: alagrupist edasi jõudes on eesmärgiks poodiumikoht

Foto: ERR

Eesti 3x3 korvpalli rahvuskoondise peatreener Siim Raudla avalikustas suvisele MM-ile sõitva võistkonna koosseisu, kuhu kuulub ka USA üliõpilasliigas NCAA South Carolina ülikooli esindav Maik-Kalev Kotsar.

Kuidas koondisekutse sinuni jõudis – oli see sinu jaoks ootuspärane ja kas sa mõtlesid ka, enne kui sa sellele jah-sõna andsid?

"Ega alguses väga palju ei teadnudki sellest, kuni Reigo Kimmel andis teada, et on selline asi ja ka kutsus mind osalema. Peale seda pidin ikka mõtlema, pidin treeneritega rääkima, pidin kõikide asjaosalistega üle rääkima, kuidas nemad sellesse suhtuvad ja kuidas see minu arengule kaasa aitaks. Lõpuks sain jah-sõna öeldud."

Nagu me kuulsime, siis ei ole selline tänavakorvpalli turniir sulle päris võõras, sa oled neist ka varem osa võtnud – tõsi, nooremana ja võib olla ei läinud kõige paremini. Oskad sa natukene kirjeldada, mida selline suurturniir endast kujutab kui tugev on sealne konkurents?

"Esiteks on see hästi hea kogemus ja hästi huvitav. See võimalus, et saad lennata teisele poole maakera, kogeda sealset kultuuri ja näha kui palju inimesi tegelikult 3x3 korvpalli vaatab. Teiseks on sealne konkurents väga tugev – see aasta tuleb MM-ile võib olla isegi paar NBA meest."

Mismoodi te turniiriks allesjäänud kuu ajaga valmistute?

"Selle aja jooksul teeme enamjaolt nädalapäevadel trenne ja nädalavahetustel käime turniiridel – kas siis Lätis, Leedus, Soomes või Eestis."

Väiksesse koondisesse on tulnud mehed ümber maailma, kui palju tuleb kokkumängu harjutada?

"Ma arvan, et 3x3 korvpall ongi enamjaolt kokkumängust sõltuv. Hästi paljud meeskonnad on sellise koosseisuga, kus ei olegi tipptaseme korvpallureid, vaid on siis Eesti mõistes esiliiga mängijad ja kui tuua Läti näide, siis ei ole neil kõige tugevamad individuaalsed mängijad, aga nad suutsid EM-il võtta esikoha."

Mis ootustega sa MM-ile vastu lähed – mis oleks see, millega sa turniiri lõpus rahul oleks?

"Esimene eesmärk on loomulikult alagrupist edasi saada. Selleks peab võitma vähemalt kolme meeskonda. Kui alagrupist edasi saab, siis on eesmärgiks juba poodiumile saada."

Miks võiksid inimesed tänavakorvpalli rohkem jälgida ja mis seal võiks inimestele huvi pakkuda?

"Mõnes mõttes on 3x3 korvpall tavalise korvpalliga samasugune – korvpalli põhitõed jäävad ikka samaks. See on ehk natukene kompaktsem, kiirem – kogu aeg toimub midagi. Kui vaatajad tahavad näha midagi, mis on selline 10–20 minutit pikk, aga samas ikkagi korvpall ja väga huvitav, siis nad peaksid seda vaatama."

Toimetaja: Kristo Tamm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: