Merike Anderson tuli Belgias viiendat hooaega järjest meistriks ({{commentsTotal}})

Merike Anderson (esimeses reas vasakult esimene) ja Castors Braine pole viimasel viiel aastal Belgia meistrivõistlustel ühtegi mängu kaotanud. Autor/allikas: Castors Braine/Facebook

Eesti korvpallikoondislase Merike Andersoni koduklubi Castors Braine alistas Belgia meistrivõistluste finaalseeria teises mängus Sint Kateline Waveri 70:49, tulles sellega viiendat aastat järjest Belgia meistriks.

Castors saavutas juba esimese kahe veerandiga 13-punktilise edumaa, võites esimese veerandi 13:10 ja teise 20:10. Kolmandas veerandis lisasid valitsevad meistrid eduseisule veel viis silma ja viimases veerandis saavutatud 21-punktilise vahega võeti kindel 70:49 võit.

Finaalseeria avamängu võitis Castors skooriga 65:42.

Vahetusest sekkunud Merike Anderson sai kirja 21 minutit mänguaega, visates selle ajaga kolm punkti (kolmesed 1/4). Eestlanna võitis ühe lauapalli, andis ühe resultatiivse söödu ning tegi kolm isiklikku viga.

Castorsi parimana viskas Celeste Trahan-Davis 21 punkti ja võitis koguni 21 lauapalli. Pingilt sekkunud Britney Jones ja Olesia Malašenko lisasid kumbki 14 silma. Kaotajate parimana loopis Billie Massey 15 punkti ja võitis seitse lauapalli.