Heiki Nabi koduse võistluse eel: tahan võimalikult hästi maadelda ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Heiki Nabi
Heiki Nabi Autor/allikas: Maike Tubin

7. aprillil on Tallinnas Kalevi Spordihallis XXXI Kristjan Palusalu mälestusvõistlused, kus võisteldakse nii vaba- kui ka kreeka-rooma maadluses. Kokku võtab kõrgetasemelisest võistlusest osa enam kui 200 sportlast.
 

Võitu läheb püüdma ka olümpiahõbe ja kahekordne maailmameister Heiki Nabi, kes võistleb kaalukategoorias 130 kg. Eesti esimaadleja Nabi võtab eesootavat võistlust tõsiselt. "Tegemist on ikkagi Eesti suurima turniiriga ja on väga suur rõõm selle üle, et see on kasvanud võrreldes varasemaga palju suuremaks. Võistlus peetakse aukarust äratava Kristjan Palusalu mälestuseks ja kohal on väga tugev tase. See on väga hea, et saame kodupublikule professionaalset maadlust näidata," sõnas Nabi, kelle jaoks on laupäevane võistlus esimene jõukatsumine pärast kolmekuulist võistluspausi.

"Viimati võistlesin detsembris. Nüüd olen teinud paar laagrit ja tegelenud ettevalmistusega ja tahakski võistlustelt näha eelkõige seda, kui kaugel mu vorm on ja kas on muutusi võrreldes aasta lõpuga," analüüsib Nabi.

Võistluste käiku mõjutava faktorina tuleb kindlasti esile tuua ka tõik, et erinevalt Nabist on laupäeval toimuvad võistlused paljudele sportlastele EM-i eelseks vormi testimise võistluseks. "EM-ile minevate sportlaste vorm peaks küllaltki heas seisus olema ja see tähendab, et minu jaoks ei saa võistlused kindlasti kerged olema. Võib öelda, et kuna ma pole ammu võistelnud ja koduvõistlusel tahad väga hästi esineda, siis isegi natukene on närvi tunda," selgitas Nabi.

Ajakava:
Kell 11: kreeka-rooma maadlus / vabamaadlus
Kell 16: võistluste pidulik avamine
Kell 16.30: finaalid ja autasustamine

Toimetaja: Liisi Rist

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: