Eestlased korraldavad Poolas toimuvat MM-i ja EM-i ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Jääpurjetamise DN-klass
Jääpurjetamise DN-klass Autor/allikas: Marek Lentsius

Laupäeval algavad Poola kirdeosas asuval Niegocini järvel 2018. aasta maailma- ja Euroopa meistrivõistlused DN-klassi jääpurjetamises, mille korraldamise ja läbiviimise eest vastutab Eesti Jääpurjetamise Liit koos Rahvusvahelise DN Jääpurjetamise Liiduga. Koos korraldusmeeskonnaga asus Poola poole teele ka võistlustel Eestit esindav 15-liikmeline meeskond. Kokku osaleb meistrivõistlustel 158 purjetajat 17 riigist. 

"Veel selle nädala esimeses pooles töötasime plaaniga, et Eestisse kavandatud DN-klassi maailma- ja Euroopa meistrivõistlused jääpurjetamises siin ka toimuvad. Kaardistasime kõikvõimalikes meresoppides ja järvedel jää- ja lume olukorda ning otsisime lootusrikkalt võistluste korraldamiseks parimat võimalikku kohta. Kahjuks aga kujunes nii, et kohati oli kodumaiste veekogude lumekiht turvaliseks võistlemiseks liiga paks ning kohati nappis jääd, et maha märkida korralik rada. Nii juhtuski, et suur rahvusvaheline võistlus kolis paremate tingimuste tõttu Poola ideaalses võistlusseisus Niegocini järvele," valgustas Eesti Jääpurjetamise Liidu president Alari Akermann asjaolusid, miks maailmameistrivõistluste toimumiskoht viimsel hetkel Eestist väljapoole viidi.

Eesti Jääpurjetamise Liit sai 2018. aasta maailma- ja Euroopa meistrivõistluste korraldusõiguse enam kui kaks aastat tagasi.  Nii on ka Poolas toimuvate meistrivõistluste peavõistlusjuhiks korduvalt rahvusvahelistel tiitlivõistlustel nii osaleja kui korraldajana üles astunud eestlane Jüri Šaraškin.

Eestit esindavad võistlustel Karl-Robert Trink, Eigo Helimets, Toivo Aardemaa, Mihkel Kosk, Marek Lentsius, Hardi Laurits, Vaiko Vooremaa, Valdo Pärtel, Jürgen Kukk, Kevin Grass, Rasmus Maalinn, Argo Vooremaa, Melvin Aasav, Meelis Kosk ja Kaur Oskar Volt.

DN-klassi jääpurjeka sünnilugu ulatub tagasi lausa aastasse 1937, mil Põhja-Ameerikas ehitati esimene selline ühe mehe alus. Purjeka kelgupikkus on 3,6 meetrit ning tema puri on 5,5-ruutmeetrine. Tänasel päeval on jääpurjetajate seas just enim DN-klass tüüpi purjekatega sõitjaid. Seda ilmselt ka seetõttu, et antud purjekas suudab arendada kiirust ligi 100 km/h ning sellises tempos jääl sõit tekitab adrenaliini ja pakub rohkelt põnevust.

Toimetaja: Anders Nõmm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: