Eesti sulgpallurid noppisid EM-i alagrupis avavõidu Läti üle ({{commentsTotal}})

Eesti sulgpallinaiskond

Eesti naiskond võitis Kaasanis toimuvatel nais- ja meeskondlikel Euroopa meistrivõistlustel alagrupi esimese võidu. Eesti naiskond kuulub ühte alagruppi koos Läti, Venemaa ja Türgiga.

Naisüksikmängus alistasid nii Getter Saar kui ka Kristin Kuuba oma vastased kindlalt kahes geimis. Kati-Kreet Marran mängis küll Jekaterina Romanovaga kolm geimi, kuid punkti vastasnaiskonnale ei loovutanud. Marran võitis kohtumise 21:12, 10:21, 21:5.

Maailma edetabeli 66. kohta hoidev Eesti esipaar Kristin Kuuba ja Helina Rüütel võitsid Läti naispaari Ieva Pope - Monika Radovska vaid 18 minutit kestnud mängus 21:7 ja 21:12.

Hannaliina Piho ja Kati-Kreet Marran tõid oma naiskonnale viimase punkti, kui alistasid lätlased pikaks kujunenud mängus. Tõsiseks katsumuseks sai kolmas geim, kus eestlannad suutsid geimivõidu noppida seisuga 24:22. Kohtumine Läti üle võideti 5:0.

Homme, Eesti aja järgi kell 15.00 kohtub Eesti Venemaaga.

Eesti meeskond kohtus täna alagrupi favoriit Soomega. Eesti parim meespaar Kristjan Kaljurand ja Raul Käsner suutsid Eestile tuua ühe punkti, kui alistasid endast maailma edetabelis 44. kohta kõrgemal asetseva Soome paari Henri Aarnio – Iika Heino kolmes geimis, tulemusega 22:20, 18:21 ja 21:19.

Suurepärase mängu mängis ka Mihkel Laanes, kellel jäi vaid napilt puudu, et meeskonnale teine punkt tuua. Mihkel Laanes pidas tasavägise üksikmängu endast maailma edetabelis pea 350 kohta kõrgemal asuva Iika Heinoga. Siiski kaotas Laanes mängu 21:19, 13:21, 10:21 ja Soome võitis Eesti tulemusega 4:1.

Homme mängitakse kohtumine Lätiga, mis algab Eesti aja järgi kell 8.00.