Teenetemärgi saanud Are Eller: ma ei taha kunagi alla anda ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

President Kersti Kaljulaid annab tänavu teenetemärgi teiste seas ka ajakirjanikule ja invaspordi toetajale Are Ellerile, kellele on määratud Valgetähe V klassi auraha.

Staažikale sporditegelasele tegi täna hommikul uudise teatavaks tema ERR-i sporditoimetuses töötav poeg Karl Mihkel. "Teade oli minu jaoks väga tore. Võib isegi öelda, et sümboolne. Kui mõelda, et Eesti 100, olümpia-aasta ja hommikul helistab minu poeg Karl Mihkel, kes ise on praegu minemas PyeongChangi lennuki peale ja teatab sellest," lausus Eller intervjuus ERR-ile.

"Algul võttis ikka sõnatuks küll. Mõtlesin, et tahab mingit nalja teha enne äralendu. Aga suur au igal juhul ja tore, et tähele pannakse. Ega siis spordivaldkonna inimesi oli seal täna päris palju ja meeldiv oli vaadata."

Eller tunnistab, et sport on olnud kogu tema elu. "Kõige toredam on olnud see, et on olnud väga toredad inimesed, kellega eluajal olen kokku puutunud. Spordis ja televisioonis kehtib üks selline kuldne reegel: ole õigel ajal õiges kohas! Mul on õnne olnud olla paljudes kohtades just õigel ajal. Tore on see ka, et side spordiga on säilinud tänase päevani. Tänu sidemele on väga häid sõpru, väga häid inimesi, kellega olen elus kokku puutunud ja puutun iga päev."

"Spordis ja elus võib kreedo olla see, et ma ei ole kunagi tahtnud mingis küsimuses alla anda," jätkas ta. "Ma ikka viimase võimaluseni võitlen. Nii kui olin sportlane ja olen spordiasju ajanud ning viimasel ajal ehk tihedamalt kokku puutunud paralümpia asjadega. See on selline valdkond, kus seda teevad inimesed, kes seda asja armastavad. Kui sa oled nendega alati aus ja otsekohene, saad alati kätte selle, milleks sa sinna lähed."

Elleri sõnul on erivajadustega inimestega tegelemine väga oluline. "See on olnud tõesti missioon. Meil on ka omal peres olnud puudega inimene. Teame, mis see tähendab. Nendel inimestel on vaja tähelepanu. Neid on vaja aidata ja tänu sellele, et praegu seda ka president tähele pani, on see tunnustus ka nendele inimestele, sest kõige tähtsam on selles protsessis ikkagi inimene."

Auraha saanuna ei kavatse ta loorberitele puhkama jääda. "Tahaksin ikka veel mõningaid asju korda saata. Paralümpiaga olen seni täitevkomitee liikmena tihedalt seotud, tegelen siiamaani oma nooruspõlve armastuse aerutamisega. "Mootorite maailm", mis sündis Eesti Televisioonis juba 1984. aastal, on ikkagi elus. Väljaanne ilmub nüüd veebikesksena, mitte teleekraanil, aga on oma kindel vaatajaskond. Üle 30 aasta on vaeva nähtud, miks mitte edasi teha."

Lisaks spordiametniku ja -ajakirjaniku karjäärile liigutab Eller end usinalt ka ise. "Me oleme praegu Keila jõe pargis, kus praegu räägime. See on meie lemmikkoht, kus iga päev koos abikaasa Annega teeme tunnise kepikõnni ja sinna olemegi praegu minemas. Praegu on küll tuuline ilm, aga katsume vastu pidada!"

Toimetaja: Siim Boikov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: