Laskurliit seadis eesmärgiks saata Tokyo OM-ile viis sportlast

Foto: ERR

Eesti Laskurliidu president Riho Terras autasustas hooaja edukamaid ja ütles, et järgmiseks suureks sihiks on viie laskuri pääs Tokyo olümpiale.

Tallinnas kogunenud laskuritepere mälestas esmalt detsembri lõpus meie seast lahkunud treener Ranno Krustat, kelle käe all võitis Peeter Olesk mullu Euroopa meistrivõistlustel kaks medalit, mille eest pälvis täna ka aasta parima meeslaskuri auhinna. Uut tipptasemel treenerit Oleskile veel leitud pole.

"Ega neid häid ja kvalifitseeritud püstolitreenereid ei ole palju," tõdes Eesti laskurliidu president, kindral Riho Terras ERR-ile. "Ei ole Eestis ega ka lähümbruses, kuid laskurliidu roll ongi siin leida parim lahendus sportlaste jaoks, kellel on perspektiivi jõuda Tokyo olümpiale. Tahaks olla väljas viie inimesega."

Audentese lasketiirus treeninguid jätkav Olesk harjutas Krusta juhendamisel seitse aastat ja väga kiiret lahendust uue treeneri leidmiseks ta ei näe.

"Sellega on hetkel keeruline, sest ei ole väga palju pakkumisi, millele saaks öelda, et see sobib," sõnas Olesk. "Hetkel üritame oma jõududega edasi minna ja kui tulirelvahooaeg suvel saabub, siis vaatame, kuidas hakkame saame.

Et palgata püstolilaskurile välistreener, on vaja leida suuremaid lisavahendeid.

"Kui me leiame mõistliku ja meie jaoks kasuliku lahenduse, siis tuleb sellel teemal ka EOK-ga rääkida ja need vahendid leida," ütles Terras. "Me oleme laskurliidus astunud samme edasi selles osas, et oleme läbi viinud rahvusvahelisi võistlusi - sel aastal toimuvad Euroopa karikavõistlused esmakordselt Eestis. Ka need võistlused annavad meile võimaluse oma finantsolukorda parandada, kui need edukalt läbi viime."

Aasta naislaskuri auhinna sai taaskord Anžela Voronova, kes võitis Eesti püssinaiskonnaga 300 meetri harjutuses 60 lasku lamades EM-il pronksi. Naiskonnale edu toonud harjutus muudeti sellest aastast poole pikemaks.

"Kui enne tegime võistlustel 60 lasku, siis nüüd 120 lasku ja selle võrra suureneb koormus," rääkis Voronova. "Laskude arv treeningutel ei oma tähendust. Peamine on vastupidavus."

Vastupidavust läheb kõvasti vaja, sest senise kahe tunni asemel kulub harjutuse läbimiseks nüüd neli tundi.

Toimetaja: Anders Nõmm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: