Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Kahevõistlejatest sõidavad OM-ile Ilves ja Tiirmaa, Nõmmele eelistati Aigrot

Võrreldes nelja aasta taguse Sotši taliolümpiaga saab Eesti nii kahevõistluses kui suusahüpetes panna välja ühe sportlase vähem. Kahevõistluses sõidavad oma teisele olümpiale ka Sotšis võistelnud Kristjan Ilves ja Karl-August Tiirmaa.

"Otsus on tehtud ühehäälselt, ehk kõik olid otsuse poolt," kinnitas kahevõistluse ja suusahüpete alakomitee juht Ago Markvardt ERR-ile. "Arvesse läksid viimase kahe hooaja tulemused. Eelistati MK-punkte, siis kontinentaalkarikasarja punkte, siis juba suvist GP-d ja Eesti meistrivõistlusi, aga selleks väga palju vajadust ei olnudki."

Mis oleks pidanud veel tegema, et oleks meeskonnaga OM-ile saanud? "Paremini võistlema, ega siin muud midagi olegi," naeris Markvardt. "Sportlased oleks pidanud olema paremad, olema punktidel nii kontinentaalkarikasarja eesotsas kui ka MK-sarjas punktid pähe saama."

Suusahüpetes on olümpiadebüüdi lävel 18-aastane Artti Aigro, kes täiskasvanute tiitlivõistlusel osales esmakordselt aasta tagasi Lahti MM-il. Alakomitee eelistas teda tulemustele toetudes Martti Nõmmele, kes peab lootma loobumistele. "Hetkel on paremad tulemused Aigrol, tema on kindel mineja," kinnitas Markvardt. "On olemas veel õhkõrnad lootused, et äkki saame ühe koha hüppajatele juurde."

Millest see sõltub? "Sellest, et kui palju keegi kuskilt ära ütleb. Eks see ole olümpiakomitee otsustada. Suusahüpete ja kahevõistluse alakomitee on oma otsuse teinud, edastanud selle juhatusele, kes koguneb homme ja kinnitab omalt poolt EOK-le ära olümpiale sõitjad."

Mis võiks olümpial olla kahevõistlejate ja suusahüppajate reaalne eesmärk? "Ma olen numbreid välja öelnud, olen väga positiivselt meelestatud Kristjan Ilvese suhtes. Olümpiani on veel kolm nädalat aega ja on veel võimalik paremaks minna. Hüpete koha pealt on väga raske midagi ennustada, aga ideaalis võiks ju pääseda teise vooru."

Toimetaja: Anders Nõmm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: