Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

ETV spordisaade pakkus välja aasta hetke nominendid

Nagu eelmiselgi aastal, valime ka tänavu aasta spordihetke just Eesti spordis.

Atleedid lahkuvad areenilt, aga saadud emotsioon nende tegudest jääb meie sisse oma elu elama. Rahvusringhäälingu sporditoimetus valis lõppevast aastast välja viis sündmust, mis võiks olla 2014. aasta Eesti spordihetkeks.

Mart Seimi 4. koht MM-il

Olukorras, kus eestlane samastab ennast pigem nutika IT-rahvana kui Jaan Taltsi musklipärandi hoidjana, astub maaimameistrivõistluste lavale meie üliraskekaalu tõstja Mart Seim. Teadmine, et oma poiss oli neljas ja vaid paari kilogrammi kaugusel medalist pani Eesti jõusaalikunnid isiklike tippmarkide püstitamist ilmselt „seimimiseks" nimetama.

Gerd Kanteri 3. katse ja pronksivõit Zürichis

Zürichi EM-il olid enne kettaheite lõppvõistluse kolmandat katset murelikud Tuulepealse maa kõik elanikud. Kas tõesti Gerd seekord ei suuda, sest selle hetke 12. koht tähendas, et kolmanda katsega võinuks kõik lõppeda. Õnneks oli kettakaar taaskord stressi maandava iseloomuga. Ja Gerd Kanteri kümnes tiitlivõistluste medal, seekord hõbedane, lubas Eesti inimestel rahuliku südamega magama minna.

Eesti võiduvärav Sloveenia vastu

Eesti spordisõber on harjunud närvesöövate kolmandate katsetega. Jalgpallikoondisel mängus Sloveeniaga kolmega ei õnnestunud, aga neljandal lõi Ats Purje lõpuks ära. Ohkasime kergendatult, meenutasime "Kevade" filmist tuttavat kinni mitte jääva kinniseks löömise kohta ja tundsime rõõmu saadud kolmest valikmängupunktist.

Rasmus Mägi jooksud Zürichis

Eesti mees ei suuda staadionil võidu peale joosta. Nii rääkisid ühed ja teised noogutasid kaasa. Kolmandaid palju ei olnud, aga üks nendest, Rasmus Mägi tõestas Zürichi Euroopa meistrivõistlustel, et uskuda tuleb endasse, mitte tuhandete tarkusesse. Finaali eel oli Eesti pidustusteks valmis, televaataja tundis ehk väikest kripeldustki, et ...ainult hõbe, aga pjedestaalile tõusmise ajaks oli nimi Rasmus Mägi teada ka elukutselistele spordieitajatele.

SEB Tallinna maratoni start

Jessas, kui võimas, arvasid paljud SEB Tallinna maratoni stardipilti nähes. Küll see stardijoon on ikka kaugel, pomisesid need, kes suure stardinumbri tõttu paarsada meetrit lisaks pidid jooksma. Ükskõiksed polnud isegi need, kes tavapärase liikluskorralduse muutuse tõttu ootama ja ringi minema pidid. Tallinna maratoni päeval läks sport tõsiselt massidesse.

Tehke oma valik, head telespordisõbrad, hääletage oma spordihetke poolt, telefoninumbri leiate meie spordiportaali netilehelt. Aasta spordihetk selgub 27. detsembril "Spordiaasta tähtede" galal.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: