Valitsus kiitis heaks spordivaldkonna arengukava aastani 2030 ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Indrek Saar
Indrek Saar Autor/allikas: Siim Semiskar/ERR SPORT

Valitsus kiitis 21. septembril heaks kultuuriminister Indrek Saare esitatud spordivaldkonna arengukava „Spordipoliitika põhialused aastani 2030“ aruande. Oluliste arengutena tõi minister välja tegevused, mis on suurendanud liikumisharrastuse populaarsust, väärtustanud treenereid ja muutnud spordi riiklikku rahastamissüsteemi läbipaistvamaks.

Kultuuriminister Indrek Saar selgitas, et spordipoliitika peab aitama kaasa elanikkonna paremale tervisele ning liikuvusele. „Mul on hea meel, et investeeringud sportimispaikadesse ning inimeste teadlikkuse kasv liikumise kasulikkusest on aidanud saavutada olukorra, kus esmakordselt ületab regulaarselt liikumisharrastusega tegelevate inimeste arv nende arvu, kes tegelevad liikumisharrastusega harvem või üldse mitte. Liikumisharrastajate arvu kasv on võrreldes eelmise uuringuga tõusnud 45%-lt 54%-ni,“ rääkis Saar.

Minister tõi välja sammud, mis aitavad liikumisharrastajate arvu veelgi tõsta. „Järgmisest aastast saavad tööandjad maksuvabalt 400 euro ulatuses toetada iga oma töötaja sportimist. Noorte liikumisharrastuse edendamiseks oleme käivitanud huvitegevuse toetussüsteemi ja viinud ujumise algõpetuse uuele tasemele,“ lisas Saar.

Kultuuriminister rõhutas teise olulise teemana treenerite rolli ühiskonnas. „Treenerid on spordivaldkonna võtmeisikud, kelle tegevus mõjutab kümneid tuhandeid inimesi ja avaldab lisaks spordile mõju muudele valdkondadele alates tervishoiust kuni laiemalt ausa mängu põhimõtete kinnistamiseni ühiskonnas. Järgmisel aastal tõstame ka kõrgema kutsetasemega noortetreenerite palgafondi 35,2%, mis tähendab, et 2018. aastal kasvab treenerite senine 637 euro suurune alampalk 850 euroni kuus,“ ütles Saar.

Ta märkis ära ka olulised arengud spordivaldkonna riiklikus rahastamises. „Oleme muutnud spordialaliitude rahastamist stabiilsemaks ja läbipaistvamaks. Kokku on lepitud spordikohtunike töötasustamise korrastamises ning rahvusvaheliste suurürituste toetusmeetme loomises,“ tõi Saar näideteks.

27. septembril tutvustab kultuuriminister aruannet Riigikogus, kus ta teeb toimunud arengute ja tulevikusuundade teemal ka pikema ettekande. Aruanne on kättesaadav SIIN.

Toimetaja: Siim Semiskar

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: