Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

VAATA | Kääriku spordikeskuse arendusse suunatakse 12 miljonit eurot

Valitsus leppis neljapäevasel kabinetinõupidamisel kokku 2018. aasta riigieelarves, kus tänavuse aastaga võrreldes suurenevad investeeringud 10 protsenti. Riigi strateegiliste investeeringute kõrval suunatakse raha ka väiksematele, kuid mitte vähemolulistele projektidele. Näiteks arendatakse järgneva kolme aasta jooksul välja Kääriku spordikeskus.

"Selleks, et luua Eesti tippsportlastele ja noortele võimalusi treenida maailmatasemel tingimustes, on koalitsioon otsustanud eraldada aastatel 2018-2020 ligikaudu 12 miljonit eurot Kääriku spordibaasi väljaehitamisse. Järgmise aasta eelarves on selleks suunatud 3,75 miljonit eurot," ütles peaminister Jüri Ratas pressiteate vahendusel.

"Kaasaegse spordibaasi väljaehitamine näitab, et riik väärtustab nii laste ja noorte sporti kui meie tippsportlaste võimalusi treenida olümpiamängude väärilistes tingimustes."

Uuenev Kääriku spordikeskus hakkab pakkuma treeningute läbiviimiseks innovaatilisi lahendusi. Targa tulevikukeskusena on seatud näiteks eesmärgiks pakkuda koos seadmetega spordilaagri täistsükli jälgimist.

Kultuuriminister Indrek Saare sõnul viib Kääriku spordikeskuse rajamine Eesti spordielu uuele tasemele. "Praegu puudub Eestis kaasaegne spordilaagrite läbiviimise keskus, mis pakuks terviklahendust nii tulemus- kui harrastusspordiga tegelemiseks. Kääriku spordibaasi väljaehitamine on olnud pikalt plaanis ning nüüd lõpuks teostumas. See aitab meie sportlastel valmistuda võistlusteks ja samas loob eeldused ka Eestis rohkemate tipptasemel spordisündmuste korraldamiseks. Prognoosi järgi kasvab kaasajastatud keskuse külastajate arv aastas praeguselt 25 000 inimeselt 50 000 inimeseni aastas," ütles ta.

Kääriku spordikeskuse väljaarendamine sisaldab spordihotelli laiendust, võistkonnamajade ehitust, spordihoone rekonstrueerimist koos meditsiiniblokiga, konverentsi- ja toitlustushoone rekonstrueerimist, pallimängude halli ehitust, kunstmuru jalgpalliväljaku ehitamist, kergejõustiku ja jalgpallistaadioni rajamist, heitealade väljaku rajamist, ujumisalade rekonstrueerimist, rekreatsioonialade (välilava, karavanide parkla, saunade, telkimisala jm.) väljaehitamist. Spordikompleksi haldab SA Tehvandi Spordikeskus.

* Uudise juurde on lisatud galerii SA Tehvandi Spordikeskuse poolt avaldatud 3D eskiisidest, kust saab aimu, milline peaks uus Kääriku spordikeskus hakkama välja nägema.

Toimetaja: Siim Semiskar

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: