Aavo Põhjala: meie judo kuldajastu oli anomaalia ({{commentsTotal}})

Foto: ETV

ETV spordisaates keskendus Kristjan Kalkun sel pühapäeval Eesti judo hetkeseisu kaardistamisele ning otsestuudios käis külas Eesti judoliidu president Aavo Põhjala. Kui viimasel paarikümnel aastal on Eesti judokad toonud 26 tiitlivõistluste medalit, siis viimasel viiel aastal on nendest tulnud vaid üks. On see taandareng?

"Medalite suhtes muidugi on olnud taandareng, aga eks ta väikesel riigil käibki tõusude ja langustega. See kuldajastu, mis hakkas 1996 peale, oli väike anomaalia. Oli grupp sportlasi ja treenereid, kes väga tahtsid ja tegid selle nimel tööd ja viis erinevat sportlast võitsid tiitlivõistlustelt medaleid," rääkis Põhjala.

Ta lisas: "Väikeses riigis ja väikesel rahval ei ole neid andeid nii palju peale tulemas, et oleks pidevalt võrdväärne vahetus tippsportlastele. Meil ei ole seda inim- ja materiaalset ressurssi nii palju kui suurtel riikidel, et nad suudavad pidevalt olla juhtriikide hulgas. Meie peame olema targad, leidmaks selle ande ja viima ta maailma tippu."

Põhjala sõnul pole raha ka ainus edu pant: "Kui raha teeks tiitlivõistluste medaliste, siis poleks väikeriikidel üldse võimalust. Raha on vahend, mitte eesmärk."

Toimetaja: Siim SemiskarHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: