Sõudeliidu peasekretär Tults: Endreksonil pole mõtet asja dramatiseerida

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Autor/allikas: AP/SCANPIX

Eesti Sõudeliidu juhatus otsustas taas panustada neljapaadile ning Koreas toimuvatele maailmameistrivõistlustele pääsuks on vaja viimasel MK regatil Luzernis jõuda A-finaali. Juhatuse otsus asendada Andrei Jämsä noore Kaur Kuslapiga tõi aga ala kohale mustad pilved, kuna pahane on nii eemale jäetud Jämsä, kui ka ajakirjanduse vahendusel neljasest loobumisele vihjanud Tõnu Endrekson.

"Me leppisime kokku, et kohe pärast EM-i me koguneme uuesti ja vaatame, milliste paatkondadega me edasi toimetame ja, millised saavad olema kriteeriumid selleks, et pääseda MM-ile Koreasse," kommenteeris Sõudeliidu peasekretär Tults Vikerraadio saates Spordipühapäev.

Tults lisas, et kuna Korea on kaugel ja võistlustel osalemine on seega kulukas, peavad saadetavad paatkonnad olema võimelised pääsema vähemalt finaali.

Sügisel saatsid Tõnu Endrekson ja Andrei Jämsä Sõudeliidule kirja, kus soovisid OM-il sõitnud neljapaadist lahku lüüa ning treenida ühepaatidel Tatjana Jaansoni käe all kuni tänavuse EM-ini. "Me oleme talvistel perioodidel nii kui nii individuaalselt harjutanud, kes oma treeneri juures või ka ühistes laagrites," lisas Tults.

Tultsi sõnul tekkis palju tühja kära seetõttu, et ära oldi unustatud just see sügisene otsus: kuni äsja toimunud EM-ini kehtivad tehtud muudatused ning siis vaadatakse asjad uuesti üle.

"Ja juhatus nüüd kinnitaski sellised paatkonnad, et neljapaati siis Kaspar Taimsoo ettepanekul tugevdati Jämsä asemel Kaur Kuslapiga. Luzerni pandi ühepaati sõitma Andrei Jämsa ja naiste ühepaati Kaisa Pajusalu."

Kuna seni edukalt esinenud neljapaat sai uue liikme, siis pandi paika ka kriteeriumid, mis paatkondadel tuleb MM-ile pääsemiseks Luzerni MK-regatil täita: neljapaat peab olema esimese kuue hulgas ja ühepaadid esimese kaheksa hulgas ning võitma peab vähemalt kahte paatkonda.

Paatkonna muutmise ja kriteeriumide lisamise otsus pahandas eelkõige Endreksoni ja Jämsät ning Tultsi sõnul on kogenud sõudjatel ühest küljest ka õigus. Samas on Sõudeliidu peasekretär seda meelt, et Endreksonil ja Jämsäl polnud ühepaatidel korralikku tulemust ette näidata.

Tultsi sõnul on praegu nüüd tekkinud olukord, kus tippsõudjad räägivad nüüd tagaselja individuaalselt üksikute Sõudeliidu juhatuse liikmetega, et olukorda oma nägemuse järgi muuta.

Tõnu Endrekson on meedias teada andnud, et tema väga hea meelega sinna paati istuda ei soovi ning Tults enda sõnul mõtleb hetkel, kuidas Endreksoni keeldumisel edasi liikuda.

"Ega ei ole ka midagi hullu, jutumärkides, kui Endrekson sinna paati ei istu. Kui ta ei istu sinna paati, siis ta ei istu. Hea oleks ära proovida see Kuslapi variant, sest see saaks selgeks paari-kolme päevaga. Endreksonil ei ole mõtet dramatiseerida seda asja. Sest nüüd on kriteeriumid ees," lõpetas Tults oma jutu, vihjates, et kui kokku pandud uus neljane liigub aeglaselt, siis võidakse teha seal muudatusi.

Toimetaja: Siim Semiskar

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: