X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Tartus selgusid uuel olümpiaalal esmakordselt Eesti meistrid

Sportronimise Eesti meistrivõistlused
Sportronimise Eesti meistrivõistlused Autor/allikas: Ragnar Peets

Nädalavahetusel toimusid Tartus esmakordselt sportronimise Eesti meistrivõistlused. Meeste arvestuses saavutas esikoha Aleksandr Shorikov ning naiste arvestuses Maria Magdalena Heiling (Ronimistehas). Esimest korda toimusid Balti- ja Põhjamaades võistlused olümpiadistsipliinis - kombineeritud boulderingist ja raskusronimisest (ingl k. Boulder & Lead Combined Format).

Laupäeval toimunud kvalifikatsioonivoorust võttis osa 116 ronijat, neist kaheksa paremat meest ja kaheksa paremat naist pääsesid edasi pühapäeval toimunud finaalvooru. Esmalt võisteldi boulder ditsispliinis ning pärast puhkepausi said osalejad oma oskused proovile panna äsjavalminud Ronimistehase köieronimisseinal. Finalistide paremusjärjestus selgus nelja boulder- ja ühe raskusronimisraja tulemuste alusel. Eraldi rajad olid nii meestele kui naistele. 

Arvestust peeti ka juunioride kategoorias (17-19-aastased). Eraldi finaali neile ei korraldatud, kuid kvalifikatsioonitulemuste alusel osutus parimaks juunioriks noormeeste kategoorias Rainer Randoja (Kivi Climbing) ning naiste kategoorias Jana Majak (Kivi Ronimisklubi). 

Meeste arvestuses tuli Eesti meistriks sportronimises Aleksandr Shorikov, kes on ronimisega tegelenud 17 aastat ning olnud juba aastaid Eesti võistlustel kindlal esikohal. Lisaks käib Shorikov regulaarselt võistlemas ka Lätis ja Soomes ning osales ka aastal 2018 IFSC MK-etapil Innsbruckis, Austrias. "Olen rahul oma tänase sooritusega. Ma treenin vaid boulder'ingi ja see on minu peamine distsipliin. Tänane boulderingi etapp ei olnud minu jaoks raske. Raskusronimist ei ole ma oma kolm-neli aastat roninud, nii et olen väga rahul kui kaugele jõudsin," sõnas võitja.

Naiste parimal, Maria Magdalena Heilingil on ette näidata kaheksa aastat ronimiskogemust ning võistelnud on ta nii Austria kui ka Eesti võistlustel. "Tänase võistluse puhul meeldis mulle kõige rohkem, et rajad olid tõeliselt head, tipptasemel. Kogu õhustik oli mõnus - nii isolatsioonis teiste finalistidega olles kui ka publiku ees ronides. Kogu võistlusformaat oli väga hea ja professionaalne," kommenteeris Heiling. Järgmised sammud ja eesmärgid on Heilingil süsteemsemalt treenida, et saavutada veel parem võistlusvorm. "Unistus on, et saaks Eesti eest ronida!"

Võistlus toimus Tartus Ronimistehase ruumides, mis said napilt valmis enne võistlust.  Rees Juurmaa, Ronimistehase tegevjuht ütleb, et EMV kvalifikatsioonirajad jäävad alles järgnevateks nädalateks. "Finaali rajad keeratakse maha selleks, et ruumi teha paljudele uutele radadele, mis on sobilikud kõikidele tasemetele. Uusi radu keerab sama rajakeeramistiim, kes EMV-l ning ka meie Ronimistehase rajakeerajad - seega võib oodata samat laadi mõnusaid radu."

Eesti Ronimisliidu president Kristiina Tootsi sõnul sujus võistluse korraldus suurepäraselt. "Meil oli korraldustiimis abiks üle 40 vabatahtliku, kes aitasid nii kohtunikutöö, julgestamise kui korraldusliku poolega," on Toots tänulik. "Meesronijaid oli niivõrd palju, et pidime nende jaoks registreerumise juba varem kinni panema kui algselt planeeritud oli. Naisronijaid oleks saanud rohkem olla ja loodan, et järgmisel aastal julgeb juba rohkem naisi tulla end proovile panema," lisas ta.

Üllatuslikud finalistid olid noored: 13-aastane Elly Levin (Kivi Ronimisklubi) ja 16-aastane Marat Tiisler (Ronimistehas), kes tulid end proovile panema täiskasvanute meistrivõistlustel.

Järgmine Ronimisliidu korraldatav võistlus on Eesti noorte meistrivõistlused, mis toimuvad 25. mail Kivi Climbing ronimishallis Tallinnas.

Toimetaja: Anders Nõmm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: