X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Alfa sõudevõistluse võitu tuleb püüdma leedulasest maailmameister

Aurimas Adomavicius
Aurimas Adomavicius Autor/allikas: Erakogu

Laupäeval, 20. jaanuaril Tallinna Kergejõustikuhallis toimuval traditsioonilisel sisesõudevõistlusel Alfa 2024 tuleb starti leedulasest seitsme aasta tagune maailmameister Aurimas Adomavicius.

Sarnaselt eestlastele on ka Leedu sõudmise üks läbi aegade edukamaid paadiklasse olnud paarisaeruline neljapaat. Kahemeetrine Adomavicius on enamasti istunud selles eessõudja rollis. 2017. aastal võitis Leedu neljane temaga koos nii maailma- kui Euroopa meistrivõistlused, vahendab sõudeliit oma kodulehel.

Eelmisel hooajal 30-aastane Adomavicius tiitlivõistlustel enam ei osalenud, ent lööb endiselt kaasa näiteks sisesõudmises. Alfa peakorraldaja Mihkel Klementsovi sõnul võitis leedulane detsembris Vilniuse linna aastapäevale pühendatud sõudeergomeetrite võistluse ja auhinnaks oligi osalemine Tallinnas Alfal. "Arvata võib, et oma võimsa kasvu ja vägeva mootoriga saab temast lühikesel 1000 meetri distantsil üks võidupretendente," kinnitas Klemetsov.

Pariisi olümpiamõtetega treenivad Eesti sõudetipud laovad praegu põhja suusalaagris. "Loodame, et nemadki jõuavad Tallinna oma vormi näitama," lisas Mihkel Klementsov. "Igal juhul saab võistlus olema rahvusvaheline, sest lisaks leedulastele on registreerutud ka Lätist ja Soomest."

Eelmisel aastal võitis meeste võistlusklassi sõidu üllatuslikult hoopiski mittesõudja, Swedbanki Spordiklubi esindaja Martin Milling, kes edestas Leo Muistet ja Allar Rajat.

Alfale registreerida saab kuni kolmapäeva südaööni kodulehel alfarace.ee. Tegu on Põhjamaade ühe suurema sisesõudeüritusega, millest rekordkordadel on osa võtnud ligi 500 sportlast. Tänavune Alfa on arvult juba 31. ja toimub värskelt taasavatud Tallinna Kergejõustikuhallis, aadressil Herne tn 30.

Võistlused algavad kell 11 eelsõitudega, täpne ajakava selgub pärast registreerimise lõppu. 

Toimetaja: Anders Nõmm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: