Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

16-aastane Littler kohtub MM-i poolfinaalis endise maailmameistriga

Luke Littler
Luke Littler Autor/allikas: SCANPIX/PA

Londonis jätkuvatel dartsi ehk nooleviske maailmameistrivõistlustel selgusid esmaspäeval kõik poolfinalistid, kelle hulka kuulub ka tähelendu tegev 16-aastane Luke Littler (PDC 164.).

Kvalifikatsioonist alustanud Littler kohtus veerandfinaalis kogenud Brendan Dolaniga (PDC 28.) ning alustas vastasseisu nelja järjestikuse setivõiduga. Dolan võitis seejärel viienda seti, kuid jäi kuuendas taas kaotajaks ja 16-aastane Littler teenis kindla 5:1 matšivõiduga edasipääsu.

Littleri kolme noole keskmine kerkis taas üle saja - 101,93. Tema väljavisete protsent oli 47, tabades 34-st 16. Dolani kolme noole keskmine oli 86,45 ning väljaviskeid tegi ta 44,44-protsendilise täpsusega.

Littler läheb poolfinaalis vastamisi 2018. aasta maailmameistri Rob Crossiga (PDC 8.), kes alistas enda veerandfinaalis maailma edetabelis 17. positsioonil asetseva Chris Dobey 5:4.

Seejuures sai Crossist esimene mees, kes MM-il null-neli kaotusseisust välja on tulnud. Pingelises kohtumises sai Dobeyle saatuslikuks Crossi täpsus väljavisetel - Cross tabas 57,1-protsendiliselt, Dobey oli täpne vaid 32,79 protsendil võimalustest.

Teises poolfinaalis lähevad vastamisi Luke Humphries (PDC 3.) ning Scott Williams (PDC 52.), kes lülitas konkurentsist kolmekordse maailmameistri Michael van Gerweni (PDC 2.).

Poolfinaalid toimuvad teisipäeva õhtul, finaal kolmapäeval.

Toimetaja: Kristjan Kallaste