Eesti veteransõudjad said Lõuna-Aafrikas viis kulda

Tartu meesveteranid pärast võidukat sõitu
Tartu meesveteranid pärast võidukat sõitu Autor/allikas: Erakogu

Möödunud nädalal peeti Lõuna-Aafrika Vabariigis maailma olulisemaid veteranide jõuproove World Masters Regatta, kus osales ka Eesti tiim.

Pretoria lähistel Tshwanes peetud võistlustel osalenud SAK Tartu veteransõudjate tiim naaseb kodumaale viie kuldmedaliga. Tartlaste nimel rääkinud Indrek Salk märkis, et tulemustega jäädakse väga rahule, vahendab Eesti Sõudeliit.

"Esimesel päeval võitsid Tanel Kliiman ja Urmas Hein E-klassi roolijata kahepaadil, teisel päeval liitusime üheskoos Lauri Pindi ja roolija Katre Pindiga  Kliimani ja Heinaga üksikaerulises neljases, kus niisamuti kirkaima autasu teenisime," ütles Salk.

Sellega Eesti veteranide kullasadu ei lõppenud, sest Katre Pind, Marju Hein, Sirje Rand ja pärnulanna Ingrid Võsu pälvisid esikoha ka D-klassi roolijata neljapaadil.

"Lisaks saime Urmase, Taneli ja Lauriga kulla oma põhipaadil – üksikaerulisel neljasel – ning olime koos naistega võidulainel Mix-klassi oktetilgi," lisas Salk, kes ütles, et palav Lõuna-Aafrika ilm konti ei murdnud. "Siia-sinna 30 kraadi, ent veidi keeruliseks muutis olud keerutav puhanguline tuul."

Nüüd ootab asjaosaliste sõnul veterane ees hooaja lõppvaatus Tartus, kus peagi on kavas väikeste paatide regatt ja kaheksapaatide sügisregatt.

Tartu naisveteranid medalitega Autor/allikas: Erakogu

Toimetaja: Kristjan Kallaste

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: