Hispaania lõi Šveitsile taas viis väravat, Norra ja Inglismaa kaotasid

Naiste jalgpalli Rahvuste liigas teenis valitsev maailmameister Hispaania teisipäeval 5:0 võidu Šveitsi üle. Mõõnav Norra kaotas eduseisust Portugalile 2:3 ning Holland alistas 2:1 MM-finalisti Inglismaa.
Äsja alaliiduvastase boikoti lõpetanud maailmameistrid lõid koduväljakul Šveitsile avapoolajal kaks väravat, kui täpsed olid Lucia Garcia ning Aitana Bonmati. Teisel poolajal lisas MM-i parimaks mängijaks nimetatud Bonmati oma teise tabamuse, ühe värava said kirja veel Inma Gabarro ning Maite Oroz.
Rahvuste liiga avamängus Rootsit 3:2 võitnud Hispaania lõi Šveitsile viis väravat ka suvisel MM-finaalturniiril, kui kaheksandikfinaalis võeti 5:1 võit.
Norra naiskond läks võõrsil Portugali vastu Frida Leonhardsen-Maanumi pooletunnise mängu järel juhtima, aga Andreia Jacinto ja Carole Costa väravad viisid vaheajale minnes ette kodunaiskonna. Elisabeth Terland leidis 58. minutil viigivärava, aga Costa realiseeris 11 minutit hiljem penalti ning tõi Portugalile lõpuks 3:2 võidu.
Mullusel EM-il Inglismaale lausa kaheksa väravaga kaotanud kunagine naiste jalgpalli suurriik Norra on viimasest kümnest mängust saanud vaid ühe võidu, sealjuures on kaotatud nii Uus-Meremaale, Jaapanile, Hispaaniale kui Taanile.
Samuti madalseisus Saksamaa, kes kaotas avamängus Taanile 0:2, alistas teisipäeval Klara Bühli kahe tabamuse ning Lea Schülleri ja Giulia Gwinni väravate toel Islandi 4:0. Kahes viimases MM-finaalis kaotajaks jäänud naiskondade omavahelises vastasseisus võitis Holland 2:1 Inglismaad.
Toimetaja: Anders Nõmm