VIDEO | Eesti teatenaiskond saab õnnetult lõppenud jooksu uuesti sooritada

Eesti 4x100 meetri jooksu teatenaiskond oli Poolas Krakowis toimuvatel kergejõustiku võistkondlikel Euroopa meistrivõistlustel oma jooksus esikohal, ent viimase vahetuse eel tabanud ebaõnn langetas neliku viimaseks. Apellatsiooni järel saavad eestlannad aga neljapäeval uuesti joosta.

Miia Ott, Diana Suumann ja Kreete Verlin kergitasid Eesti viimase vahetuse eel oma jooksus esikohale, ent Verlinil ei õnnestunud teatepulka ankrunaisele Ann Marii Kivikasele tsoonis üle anda ning nad pidid tagasi minema. Eestlannad ületasid küll finišijoone, aga jooksu võitnud Küprosest kuus sekundit hiljem.

Hiljem rääkis Verlin intervjuus ERR-ile, et kõrvalrajal jooksnud Luksemburgi sportlane segas teda vahetustsoonis ning et Eesti esitas korraldajatele apellatsiooni.

Õhtul kinnitasidki võistluse tehnilised delegaadid ametlikult, et kohtunikud on otsustanud Luksemburgi diskvalifitseerida ning Eesti saab neljapäeval kell 17.31 teatejooksu üksinda läbida.

Toimetaja: Anders Nõmm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: