Orienteerumissprindi Eesti meistriteks tulid Kivikas ja Kaasiku

Kenny Kivikas
Kenny Kivikas Autor/allikas: Tanel Meos

Tänavused esimesed orienteerumisjooksu Eesti meistrimedalid jagati välja sprindidistantsidel, võistlusmaastikuks oli Laagri alevik Saue vallas. Meeste põhiklassis võttis kindla võidu Kenny Kivikas (OK Ilves), naistest oli parim Evely Kaasiku (JOKA).

Ligi 500 võistlejat võõrustanud võistluskeskus mahtus lahedalt ära Saue Riigigümnaasiumi ja Laagri spordihoone kaunisse hoovi. Rajameister Hendri Parroli planeeritud rajad pakkusid põnevaid teevalikuülesandeid igas vanuses võistlejatele ja kiidusõnadega ei olnud kitsid ka Eesti tipud.

Meeste põhiklassi 2,9-kilomeetrisel rajal võttis Kivikas mulluse ühesekundilise kaotuse eest kindla revanši parimalt juuniorilt Jürgen Joonaselt (OK Võru), kes ühe suure vea tõttu raja avakolmandikus langes esikolmikustki välja, kuid võitles ennast lõpuks kindlalt hõbemedalile. Kivikase võiduajaks kujunes 13.43, Joonas kaotas talle 37 sekundit ja kolmandaks tulnud Sergei Rjabõškin (OK Peko) 46 sekundit. 

"Kuna tegemist oli esimese tänavuse omavahelise mõõduvõtuga siin Eestis, kus kõik parimad sprindijalad kohal, siis enne starti valitses väike teadmatus jõudude vahekorra osas. See kindlasti lisas võistlusnärvi ja aitas mõtte paremini fookusesse saada," sõnas Kivikas. "Minu sooritus oli ilusti kontrolli all ning distantsi vältel enesekindlus ja liikumiskiirus kasvasid. Olen loomulikult rahul ning loodetavasti said tänasest indu juurde ka teised sportlased. Olulised tiitlivõistlused ootavad veel ees! Tänane rada ja maastikuvalik olid väga head ning korraldajate pingutused paistsid selgelt välja. Suured tänud korraldustiimile imelise võistluse eest!" 

Naiste põhiklassi 2,6-kilomeetrisel rajal arenes esikohaheitlus oodatult Evely Kaasiku (JOKA) ja Annika Rihma (OK Põlva Kobras) vahel. Poolel rajal oli Kaasiku edu vaid üheksa sekundit, kuid finišiks suurenes see täpselt poolele minutile. Ajad vastavalt 14.47 ja 15.17. Pronksi teenis Hannula-Katrin Pandis (OK Ilves) ajaga 16.25.

"See oli kohe kindlasti üks paremaid sprindivõistlusi, mida ma Eestis jooksnud olen. Suur aplaus korraldajatele kvaliteetse töö eest! Oli võimalik joosta täiskiirusel, kuid samas oli kogu aeg mõnus orienteerumisväljakutse ehk siis kogu aeg oli vaja keskenduda ja kiireid otsuseid langetada. Väga äge! Ma olen positiivselt üllatunud nii rajas kui maastikus," jagas kiidusõnu ka Kaasiku.

"Mul endal õnnestus linnaorienteerumine käesoleva nädala jooksul piisavalt hästi meelde tuletada ja tundsin end üsna enesekindlalt. Tänane rada ja võistluskorraldus meenutasid väga sprindiorienteerumist rahvusvahelistel võistlustel. Sellised võiksid olla kõik sprindivõistlused Eestis."

Juunioridest olid parimad juba eelpool mainitud Jürgen Joonas (OK Võru) ja Brigitte Panker (OK Ilves). Pühapäeval võisteldakse samas kohas sprinditeates.

Toimetaja: Anders Nõmm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: