Laupäeval peeti Tallinnas karikavõistlustel tuliseid tänavatantsulahinguid

Tänavatants
Tänavatants Autor/allikas: Joosep Kreuz

Laupäeval, 15. oktoobril peeti Tallinnas Eesti Tänavatantsijate Liidu neljas karikaetapp püstistes tänavatantsudes ja teine karikaetapp breiktantsus, kus selgusid üle saja osaleja seast parimad kokku kümnes kategoorias.

Eestlastele pakkusid konkurentsi võistlejad lähiriikidest ning tasavägiseid jõukatsumisi jagus finaalideni välja. Esmakordselt oli vaatama kogunenud rekordarv publikut.

Laupäevane võistlus sai hoo sisse breiktantsu kategooriatega, kus osalesid nii lapsed, juuniorid kui ka täiskasvanud. Žürii liikmed B-Boy Narek (LV), B-Boy Mihanizm (RUS) ja B-Boy Tipsi valisid täiskasvanute kategoorias Breaking Open võitjaks B-girl Melani Väitsa, kes sai võidu ka täiskasvanute B-girl 1v1 kategoorias. Kahekordse tiitliga pärjatud Väits oli kohtunike otsusest üllatunud ning väga õnnelik. Juuniorite vanusekategooria võitis B-Boy Marvin ning noorimate vanusegrupi B-Boy Mironman.

Seejärel algasid võistlused teistes tänavatantsustiilides, kuhu olid osalema tulnud tantsijad nii Leedust, Soomest kui Lätist. Žürii moodustasid Eesti poolelt Anastassia Tukova aka Nasty ja Alexander Makarov aka Wave ning Leedust oli esmakordselt kohtunikuks tulnud Jurgis Binkauskas aka Jimmi Saito. Viimane kiitis Eesti võistlust rohkete emotsioonidega. "Mul oli nii suur rõõm siin olla ja näha palju tantsijaid, kellest isegi midagi ei teadnud. Võistlus oli huvitav ja ka natuke pingeline. Tore oli näha, et Balti riikide tänavatantsijad ühendasid jõud ja loodetavasti juhtub seda tulevikus rohkemgi," ütles Saito, kelle sõnul Baltikumi tänavatantsu kommuun praegu piisavalt kokku ei hoia.

Hip-Hop, Locking ja Popping kategooriates võtsid võidu Leedu esindajad ning House'i ja Hip-Hop Juniori Eesti tantsijad. Päeva viimane kategooria oli Krump, mida hindas Eestis selle tantsustiili eestvedaja Mari Venski. "Krump võistlused annavad noortele võimaluse ennast arendada ja seda stiili populariseerida. Ainult nii saabki see haruldane stiil suuremaks kasvada," kinnitas Venski.

Kuna aasta hakkab peagi läbi saama, mängis see karikaetapp palju rolli, sest nende tulemuste põhjal täieneb pidevalt Eesti Tänavatantsijate Liidu edetabel ning aasta lõpuks selgub karikavõitja. "Breiktantsus on selge suurem eesmärk luua Eestile üks ja ainus ametlik koondis, kes saaks esindada riiki suurvõistlustel, sealhulgas kunagi ka olümpial. Ootame kindlasti ka edaspidi veel aktiivsemalt erinevate Eesti piirkondades viljelevate breiktantsijate osavõttu," selgitas Eesti Tänavatantsijate Liidu juhatuse liige Lenel Karu.

II karikaetapi breiktantsu võitjad:

Breaking Open 1vs1: B-Girl Melani (EST)
B-Girl Adults 1vs1: B-Girl Melani (EST)
Breaking junior 1vs1: B-Boy Marvin aka Martin Burak (EST)
Breaking kids 1vs1: B-Boy mIronMan aka Miron Korabljov (EST)

IV etapi tänavatantsude võitjad:
Locking 1vs1: Felix Aimable aka Dice (LT)
Popping 1vs1: Felix Aimable aka Dice (LT)
House 1vs1: Janeli Kunnberg (EST)
Hip-Hop 1vs1: Maksim Davydov aka Max Stroff (LT)
Hip-Hop junior 1vs1: Sofija Solomatina (EST)
Krump 1vs1: Ksenija Goidina (EST)

Toimetaja: Janno Joala

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: