Moodne viievõistlus katsetab uut ala

Moodne viievõistlus Tokyo olümpial
Moodne viievõistlus Tokyo olümpial Autor/allikas: SCANPIX / Reuters

Rahvusvahelise moodsa viievõistluse alaliit (UIPM) katsetab juunis ratsutamise asemel uut distsipliini, milleks on takistusvõistlus (Obstacle Discipline). Mida see endast täpsemalt kujutab, alajuhid veel ei selgitanud.

Alates 1912. aastast olümpiakavva kuuluv moodne viievõistlus on koosnenud seni vehklemisest, laskmisest, ujumisest, jooksmisest ja ratsutamisest.

Neist viimane on muutunud aegade jooksul üha problemaatilisemaks seoses vajadusega spetsiifiliste tingimuste järele ja tipptasemel võistlustel osalevate ratsude ebavõrdsusega.

Viimane piisk karikas oli Tokyo olümpia, kus Saksamaa treener Kim Raisner lõi hobust, kui viimane keeldus takistust ületamast ning see tõi spordialale kaasa ulatusliku ebameeldiva tähelepanu.

Alates olümpiamängudest on moodsa viievõistluse juhid otsinud ratsutamise asemel uut ala ja pärast juunis Ankaras toimuvat viimast MK-etappi hakatakse katsetustega pihta.

Enam kui 60 distsipliini seast valiti välja takistusvõistlus, mille kaht erinevat versiooni MK-etapi järel ka proovitakse. Lisaks sellele võisteldakse vehklemises, ujumises ja laserjooksus (laskmise ja jooksmise hübriid).

Ratsutamise väljavahetamine on tekitanud moodsa viievõistluse kogukonnas vastakaid arvamusi, sest uue ala õppimisega satuvad paljud praegused sporditipud kehvemasse olukorda ja lisaks muudaks see kogu moodsa viievõistluse ilmet.

Toimetaja: Siim Boikov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: