Noored sõudjad võtsid lõunalaagri kokku võistlustel Zagrebis

Sõudmine
Sõudmine Autor/allikas: Karli Saul

Pühapäeval lõppesid Horvaatia pealinnas Zagrebis rahvusvahelised Croatia Open nime kandvad võistlused, mida külastas suurearvuline Eestigi koondis. Noorsõudjad naasevad võõrsilt kaheksa medaliga.

Ühtlasi oli kahepäevane võistlus Eesti nooratleetide jaoks Vahemere äärses Skradinis toimunud mitmenädalase treeninglaagri kulminatsiooniks. Jõuproovi säravaimate tulemuste eest hoolitsesid noormeeste kaheksa- ja paarisaeruline kahepaat, kes kindlustasid kuldmedali. 2000 meetri distantsil 6.12,25 kirja saanud eri klubide liikmetest moodustatud oktetti kuulusid Ignat Goncharov, Uku Siim Timmusk, Mark Kiradi, Markus Uibo, Jaan Sander Klein, Mark-Theodor Jalakas, Karl Kristofer Orgse ja roolija Berit Alttoa. Teise-kolmandana finišeerisid kohalike tudengite paatkonnad, ajad vastavalt 7.14,54 ja 7.20,96, vahendab Soudeliit.ee.

Teise kuldse resultaadi eest hoolitsesid paarisaerulisel kahepaadil Mihhail Netšajev ja Artjom Holostõhh, kes said ajaks 7.23,75. Neile järgnesid Danubiuse klubi esindajad Ratko Bundalo ja Ivan Katić (7.35,19) ja kohalikud atleedid Lovro Čondrić ja Tin Jednobrković (7.38,44).

Roolijata kahepaadil olid Jalakas ja Oras 7.09,76-ga kolmandad. Poodiumi kõrgemad kohad hõivasid Austria paatkonnad, ajad vastavalt 7.04,69 ja 7.07,10. Juunioride paarisaerulisel kahepaadil näitasid kolmanda kohaga taset Robin Hunt ja Nikolai Kiradi, kes said kirja 7.09,88. Kuldmedali kindlustas Itaalia duo Lorenzo Cicuttin – Josef Marvucic (6.52,60). Pronksi vääriliselt esines ka tallinlanna Liisa-Marie Lääne, kes kaotas võitjale sloveenitarile Ruby Čopile enam kui 15 sekundiga.

Neidude paarisaerulisel kahepaadil kindlustasid 8.45,32-ga kolmanda koha Doris Meinbek ja Sigrid Luts. Võidu võitsid 8.37,57-ga kohalikud Petra Ramljak ja Reina Rimbaldo.

Tugeva etteaste tegi ka noormeeste üksikaeruline neljapaat koosseisus Oras, Goncharov, Kiradi ja Jalakas, kes said 7.08,03-ga kaela pronksmedali. Võitjana saabus mitme Austria klubi atleetidest moodustatud paatkond, aeg 6.45,18.

Noormeeste paarisaerunelik Aleksei Nikitin, Karl-Joosep Raudkivi, Roobert Harjus ja Daniil Svetlanov said 6.45,43-ga teise koha, jäädes napilt alla Sloveenia kvartetile (6.44,89). Kolmandaks platseerus 6.51,66-ga Austria nelik.

Toimetaja: Siim Boikov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: