Tartus avati kauaoodatud Annemõisa jalgpallihall

Neljapäeval avati Tartus Annemõisa jalgpallihall, Tartu linnavalitsus tänas ehitajaid ja kõiki, kes on uue spordirajatise valmimisse panustanud. Kohapeal rääkis reporter Johannes Vedru uuest hallist pikemalt ka Tartu linna sporditeenistuse juhi Veljo Lambiga.

"Tartu jalgpalluritele on see kauaoodatud sündmus - uus pneumohall koos korralike olmeruumidega parandab oluliselt nende treeningutingimusi. Võimalused sisetreeninguteks spetsiaalsel täismõõtmelisel väljakul Tartu jalgpalluritel seni puudusid. Head sportimistingimused saavad nüüdsest ka ümbruskonna koolide õpilased, kes samuti uut spordikompleksi kasutama hakkavad," kommenteeris Tartu linnapea Urmas Klaas.

Algselt oleks hall pidanud valmis saama eelmise aasta novembris või detsembris. "Kõige keerulisem oli kuppelhall Eestisse saada ja see üles panna. Et see võttiski viimased kuud aega, selle halli enda taga asi seisiski," rääkis Lamp.

Tartu linn ehitas Annelinna uue kunstmurukattega jalgpalliväljaku, millele paigaldati pneumohall koos riietus- ja pesemisruumidega. Ehituse käigus rajati sademevee- ja drenaažilahendus, parkla, juurdepääsuteed ja piirded.

YIT Eesti taristuprojektide valdkonna juhi Priit Kuldsaare sõnul on YIT väga uhke, et ettevõtte meeskonnale usaldati Tartu esimese jalgpallihalli rajamise vastutusrikas ülesanne. "YIT on rajanud oma 30-aastase ajaloo jooksul enam kui 30 staadionit ja spordihoonet - usume, et tänu sellele on käivitunud nii mõnegi tulevase professionaalse atleedi ja olümpiavõitja teekond. Annemõisa staadionist saab igati väärikas täiendus meie edulugude kogumikku ning me loodame juba peatselt elada uuel väljakul publiku seas kaasa põnevatele spordiheitlustele," sõnas Kuldsaar.

Kokku läks kogu kompleks maksma üle 3 miljoni euro, millest Kultuuriministeeriumilt saadi toetusena 1,5 miljonit eurot. Uut jalgpallihalli hakkab haldama Tartu Sport.

Valminud pneumohall on Annemõisa jalgpallikompleksi esimene järk. Tulevikus kavandatakse pneumohalli kõrvale ka statsionaarset jalgpallihalli.

Peale halli avamist, tulid juba uut väljakut proovima kooliõpilased. "Täna kui avamine lõppes, tulid koolitunnid juba sisse, et kehalise kasvatuse tundideks on hall juba igal juhul valmis," rääkis Lamp. "Ajad on küll täis, aga kui täna jalgpalliklubidega rääkisime, siis kevad on ukse ees ja kõik tegelikult kibelevad juba välja minna, et lähipäevad näitavad, kui palju ta tegelikult aktiivsesse kasutusse nüüd see kevad veel läheb," lisas ta.

Toimetaja: Debora Saarnak

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: