{{1642330140000 | amCalendar}}
Kristin Kuuba
Kristin Kuuba Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Kalevi spordihallis pühapäeval lõppeval sulgpalliturniiril Yonex Estonian International 2022 sai naiste üksikmängus esikoha Kristin Kuuba.

Turniiril esimest asetust omanud Kristin Kuuba kaotas tailanna Thamonwan Nithiittikari vastu finaali avagemi 19:17 eduseisult 19:21, kuid Eesti esireket võitis teise geimi 23:21. Otsustavas geimis vahetati pooled Kuuba 11:5 eduseisult. Kolmanda geimi teises pooles hoidis Kuuba kättevõidetud edu ning võitis geimi viiendalt matšpallilt 21:15. 2:1 lõppenud mäng kestis tund ja viis minutit.

Poolfinaalis ja veerandfinaalis võitis Kuuba Venemaa esindajat: poolfinaalis oli ta parem Anastassia Semenovast 21:14, 21:19 ja veerandfinaalis pidi tema 21:14, 21:11 paremust tunnistama Maria Golubeva. 1/8-finaalis oli Kuuba numbritega 21:19, 21:10 parem USA esindajast Katelin Ngost ning avaringis alistas ta Malaisia sulgpalluri Mhod Khairul Myisha 22:20, 21:14.

Meeste üksikmängu finaalis oli prantslane Alex Lanier Mailaisia esindajast Kok Jing Hongist parem 22:20, 21:15. Turniiril esimest asetust omanud Raul Must jäi pidama veerandfinaalis, sest kaotas kuuenda asetusega Venemaa sportlasele Georgi Karpovile 22:20, 15:21, 14:21. 16 parema hulka jõudis eestlastest Karl Kert, kes 1/8-finaalis kaotas Niluka Karunaratnele (Sri Lanka) 9:21, 15:21.

Segapaarismängu finaal oli Taimaa siseasi, Ratchapol Makkasasithorn / Jhenicha Sudjaipraparat alistasid kindlalt 21:15, 21:14 paari Ruttanapak Oupthong / Chasinee Korepap. Eesti paar Kristjan Kaljurand / Helina Rüütel mängis turniiril kolm kolmegeimilist mängu. Kahe võidu järel kaotati veerandfinaalis Venemaa paarile Nikolai Ukk / Alena Jakovleva 19:21, 21:19, 19:21.

Ka naiste paarismängus rändas esikoht Taimaale, sest Chasinee Korepap / Jhenicha Sudjaipraparat alistasid finaalis Venemaa paari Viktoria Kozõreva / Maria Suhhova 21:14, 21:15. Kozõreva/Suhhova olid poolfinaalis võitnud turniiril esimest asetust omanud Eesti esipaari Kati-Kreet Marran / Helina Rüütel tund ja kaheksa minutit kestnud maratonkohtumises 17:21, 21:16, 22:20.

Neli päeva kestnud turniiri lõpetas meeste paarismängu finaal, kus Ruttanapak Oupthong / Sirawit Sothon (Taimaa) alistasid 21:17, 17:21, 21:16 Danny Bawa Chrisnanta / Jun Liang Andy Kwek (Singapur). Selle mängu Eesti edukamate paaride Andrei Schmidt / Hugo Themas ja Kristjan Kaljurand / Raul Käsner laeks jäi 1/8-finaal.

Toimetaja: ERR Sport