Seim sai tõstmise MM-il 12. koha, Talahhadze püstitas maailmarekordi

Laša Talahhadze Tokyo olümpiamängudel
Laša Talahhadze Tokyo olümpiamängudel Autor/allikas: SCANPIX/EPA

Tõstmise maailmameistrivõistlustel Taškendis sai Mart Seim üliraskekaalu A-grupi võistlusel 12. koha. Maailmameistriks tuli Laša Talahhadze, kes püstitas nii rebimises kui ka tõukamises uue maailmarekordi.

Algraskusteks valis Seim rebimises 175 kilogrammi ja tõukamises 225 kilogrammi. Rebimise algraskuse ületas Seim esimesel katsel, kuid teine ja kolmas katse 180 kilogrammiga ebaõnnestusid. Rebimise järel hoidis Seim üldarvestuses 15. kohta.

Tõukamises alistas Seim algraskuseks valitud 225 kilogrammi esimesel katsel. Teisel katsel suutis eestlane 233 kilogrammi kaaluva kangi üles tõsta, kuid kohtuniku hinnangul polnud katse puhas ning tulemus kirja ei läinud.

Kolmanda katse 236 kilogrammine sooritus ebaõnnestus ning Seimi lõpptulemuseks tõukamises jäi 225 kilogrammi ja kogusummaks 400 kilogrammi. Kokkuvõttes sai Seim 12. koha.

Maailmameistriks tuli kahekordne olümpiavõitja Laša Talahhadze, kes püstitas nii rebimises kui ka tõukamises uue maailmarekordi. Rebimises sai grusiin kirja 225 kilogrammi ja tõukamises 267 kilogrammi, kogusummaks 492 kilogrammi.

Teise koha pälvis armeenlane Varazdat Lalajan (211 kg/246 kg) kogusummaga 457 kilogrammi ning pronksmedali võitis Gor Minasjan (205 kg/243 kg) kogusummaga 448 kilogrammi.

Toimetaja: Henrik Laever

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: