Poksi saatus Pariisi olümpiamängudel on veel lahtine

Poks
Poks Autor/allikas: AFP/Scanpix

Rahvusvahelise Olümpiakomitee (ROK) presidendi Thomas Bachi sõnul langetatakse lähiajal otsus, kas poksimine ja jõutõstmine kuuluvad 2024. aasta Pariisi suveolümpiamängude kavasse.

Thomas Bachi sõnul on nii Rahvusvaheline Poksiliit (AIBA) kui ka Rahvusvaheline Tõsteliit (IWF) viimaste aastate jooksul kaotanud palju usaldusväärsust, vahendab Prantsusmaa väljaanne L'Equipe.

"ROK on poksimise ja jõutõstmise pärast mures, sest mõlema spordiala föderatsioonidega on viimastel aastatel olnud mitmeid probleeme. Lähiajal teeme otsuse, kas need spordialad lisatakse Pariisi suveolümpiamängude kavasse või mitte," rääkis Bach.

Käesoleva aasta septembris avaldas Kanada advokaadi Richard McLareni juhitud sõltumatu uurimisrühm raporti, millest ilmnes, et 2016. aasta Rio de Janeiro olümpiamängudel peeti mitmeid kahtlaseid poksimatše.

Raporti kohaselt manipuleerisid pokstimatše vilistanud kohtunikud kohtumiste tulemustega ning olümpiamängude eel "harjutati" poksimatšide manipuleerimist 2016. aasta olümpia kvalifikatsiooniturniiril.

2019. aastal ilmnes, et Rahvusvahelise Tõsteliidu president Gafur Rakhimov oli USA rahandusministeeriumi sõnul seotud organiseeritud kuritegevusega ning Rakhimovi peetakse Usbekistani suurimaks heroiinikäitlejaks.

Pariisi suveolümpia toimub 2024. aasta 26. juulist kuni 11. augustini.

Toimetaja: Henrik Laever

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: