Tartu Bigbank kindlustas võrkpalli Meistrite liigas edasipääsu

{{1632895980000 | amCalendar}}
VTartu Bigbank
VTartu Bigbank Autor/allikas: Ken Mürk/ERR

Tartu Bigbank kaotas võõrsil võrkpalli Meistrite liiga esimese eelringi korduskohtumise Šveitsi klubile Amriswili Lindaren Volley 2:3, aga kindlustas sellele vaatamata edasipääsu.

Avageimis juhtis Tartu mitmel korral viie-kuue punktiga, aga seisul 14:9 tegid võõrustajad 4:0 spurdi. Punkt-punktis geim jätkus seisuni 17:17, mil tartlased tegid omakorda viiepunktilise spurdi ja edu enam käest ei lasknud. Avageim kuulus Tartu Bigbankile seisuga 25:19.

Pingelise teise geimi lõpus oli seis 21:21, siis teenis Amriswil kaks punkti järjest ja kuigi Tartu päästis ühe geimpalli, lõi Valentin Kordas otsustava löögi auti. Teise geimi võitis kodumeeskond 25:23.

Kolmandas geimis juhtisid võõrustajad pikalt kolme punktiga, enne kui Tartu teenis 15:16 kaotusseisus olles järjest koguni kuus tähtsat punkti ning kindlustas 25:21 geimivõiduga pääsu teise eelringi, kus Bigbanki ootab Portugali klubi Benfica.

Kohtumise lõpp kuulus väljakuperemeestele: neljanda geimi võitis Amriswil 25:21 ja viimase 15:10.

Enne mängu:

Avamängust said peatreener Alar Rikbergi hoolealused kirja 3:0 (25:20, 25:22, 25:20) võidu. Järgmisse ringi pääsemiseks piisab Bigbankile kordusmängus võidust või ka 2:3 kaotusest. 0:3 või 1:3 kaotuse korral selgitab edasipääseja kuldne geim.

Tartu ja Lindareni paari võitja kohtub järgmisena Lissaboni Benficaga, kaotaja langeb CEV Cupi, kus esimeseks vastaseks tuleb Genfi Chenois.

Peatreener Alar Rikberg ei saa sarnaselt avakohtumisele ka Šveitsis kasutada nurgaründajat Taavet Leppikut, kes vigastas esimese mängu soojendusel säärelihast ja vajab taastumiseks paari nädalat. Tema asemel sõidab kaasa Tamur Viidalepp.

Toimetaja: ERR Sport