Orienteerumises toimusid Eesti meistrivõistlused

EMV tavaraja naised, Margret Zimmermann, Laura Joonas, Eleri Hirv (vasakult)
EMV tavaraja naised, Margret Zimmermann, Laura Joonas, Eleri Hirv (vasakult) Autor/allikas: Lauri Sild/Eesti Orienteerumisliit

Laupäeval, 11. septembril, toimusid orienteerumise 68. Eesti meistrivõistlus. Meeste põhiklassi võistluse võitis Lauri Sild, naiste põhiklassis oli võidukas Laura Joonas.

Eesti meistrivõistlused orienteerumises peeti Kuutsemäel, kus läks starti kokku üle 400 osaleja. Suviselt soe ilm, raske läbitavus ja korralikud kõrguste vahed väsitasid paljusid võistlejaid, mistõttu oli mitmetes klassides medalistide tulemustes mitmeminutilised vahed.

Tasavägise naiste põhiklassi jooksu võitis Laura Joonas (OK Võru), kes edestas 9,8 kilomeetrisel rajal enam kui pooleteisttunnise võistluse järel Margret Zimmermanni (OK Kape) vaid kahe sekundiga. Seejuures oli parema alguse teinud Zimmermanni edu rajal vahepeal enam kui kolm minutit.

Raja teises pooles jooksis Joonas vahe tasa ja läks viimasele kahekilomeetrisele rajalõigule vaid 19-sekundilise kaotusega. Tugev lõpuspurt tõi kulla Laura Joonasele ajaga 1:31.23. Teise koha saavutas Margret Zimmermann ja kolmanda koha pälvis Eleri Hirv (OK Võru), kelle kaotus võitjale oli 3 minutit ja 2 sekundit.

Meeste põhiklassis ilmnes juba 14,6 kilomeetrise raja avakilomeetritel, et kullaheitlus käib kahe mulluse parima - vendade Timo ja Lauri Silla vahel (mõlemad OK Võru). Vendade edu konkurentide ees kasvas kiiresti mitmele minutile, kuid omavaheline vahe kõikus mõnest sekundist minuti ja kahekümne sekundini.

Pikalt juhtis võistlust Lauri Sild, kuid viimase kahekilomeetrise rajalõigu alguseks oli Timo vahe tasa teinud ja seitsme sekundiga juhtima läinud. Kilomeeter enne lõppu tegi Timo Sild otsustava vea, kui jooksis nõlval pisut liiga kõrgel olles punktist mööda. See mõnekümnesekundiline viga saigi otsustavaks ja oma neljanda kulla tavarajal võitis Lauri Sild tulemusega 1:38.08.

Teise koha sai Timo Sild, kelle kaotus võitjale oli 1 minut ja 48 sekundit. Kolmanda koha pälvis Kenny Kivikas (OK Ilves), kes kaotas võitjale 5 minutit ja 38 sekundit.

Toimetaja: Henrik Laever

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: