Valitsus ei toeta Saku Suurhalli laiendamist, korvpalliliit ei taotle EM-i võõrustamist

Saku suurhall
Saku suurhall Autor/allikas: Kairit Leibold/ERR

Eesti korvpalliliit andis teada, et neile teadaolevalt otsustas Eesti Vabariigi valitsus mitte toetada Saku Suurhalli ümberehitamist. Valitsus langetas selle otsuse teadmisega, et korvpalliliidul puudub võimalus taotleda 2025. aasta EM-finaalturniiri alagrupi korraldusõigust, kui selleks puudub vajalik taristu, kus oleks minimaalselt 10 000 istekohta.

Vastava taotluse FIBA-le esitavad meie naabrid teist korda. Helsingis toimus sarnane alagrupp 2017. ja Riias 2015. aastal. Riiat külastas ca 9000 eestlast ja ostis 25 000 piletit.

Samuti teadis korvpalliliidu andmetel valitsus, et tehtava investeeringu kompenseerib maksutuluna ainuüksi ühe ürituse korraldus. Vastavalt sõltumatutele uuringutele toob sellise ürituse korraldus (kaheksa riigi, sh Soome ja Läti) näitel keskmiselt 45 miljonit eurot ning puhast maksutulu seitse miljonit eurot. Rääkimata võimalustest, mida sellise areeni loomine Eestile avardab kultuuri, spordi ja muude suurürituste korraldamiseks.

Eesti Korvpalliliidu president Priit Sarapuu väljendas tugevalt oma pettumust: "Ma soovin tänada kultuuriminister Anneli Otti, et ta otsustas Eesti Korvpalliliidu taotluse valitsusse viia ja seda toetada."

"Samas olen ma nördinud valitsuse otsusest mitte toetada Eesti spordi- ja kultuurielu teadmises, et see investeering tuleb ainuüksi ühe ürituse maksutuluna tagasi. Oleks oodanud pikemat vaadet, kui toetuse võrdlemist pensionite ja riigisektori palkade tõstmisega."

"Fakt on see, et vähemalt 10 000 istekohaga saali on Eestil vaja, et püsida naabritega konkurentsis ja meie poolt pakutud variant laiendada Saku Suurhalli on kindlasti optimaalseim," jätkas Sarapuu.

"Selle asemel, et raha riiki juurde tuua, et saadud maksutuluga pensione või õpetajate palkasid tõsta, saadame me oma inimesed raha kulutama teistesse riikidesse."

Eurobasket 2025 alagrupiturniiri korraldamise taotluste esitamise viimane tähtaeg on täna, 31. augustil Eesti aja järgi kell 17.00.

Toimetaja: Siim Boikov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: