Sindi kärestikul selgusid süstaslaalomi meistrid

Celmins Ritvars.
Celmins Ritvars. Autor/allikas: Eesti Aerutamisföderatsioon

Möödunud nädalavahetusel toimus Sindi kärestikul Pärnu jõel esmakordselt süstaslaalomi võistlus, mille raames jagati välja ka Eesti meistrivõistluste medalid.

Esmakordselt Eestis, Lätis, Soomes ja Rootsis järjestikuselt läbiviidav karikavõistluste sõprussari Nordic Cup kaasas vaatamata pandeemiast tingitud piiratud võimalustele võistlustulle lisaks Eesti sportlastele nii lätlased, rootslased kui ka külalised Venemaalt. Kahel võistluspäeval selgitati välja slaalomaerutamise paremik süsta- ja kanuuklassis, seda nii individuaal- kui ka meeskondlikus arvestuses.

Nordic Cup Estonia sarjas võidutsesid kanuudel individuaalarvestuses ülekaalukalt rootslased, kus ka naiste süstaklassis võidutses Alva Persson ja meestekanuul tema rahvuskaaslane Yann Lidström. Meesteklassi paremaks tituleeriti aga lätlane Celmins Ritvars, kes läbis 25. väravaga vahutava slaalomraja ilma väravaid puudutamata ja trahvisekunditeta puhtalt päeva kiireima ajaga 61.7 sekundit.

Eestlastest olid rahvusvahelises konkurentsis parimad Kersti Pärnamägi, kes saavutas naiste süstaklassis kolmanda koha ning Tarmo Peiker, kelle lõpptulemuseks jäi meeste süstaklassis viieteistkümne finalisti seas väärikas kuues koht. Kanuumees Argo Raudsalu platseerus omakorda neljandale kohale. Kokku osales Nordic Cup sarja Eesti rahvusvahelisel võistlusel 69 aerusportlast.  

Võistluse teisel päeval selgitati välja paremik võistkondlikus arvestuses rajale startinud kolme võistkonda kuulunud paadi tulemuste põhjal. Võistkondlikus arvestuses jagunesid paadiklasside esikohad solidaarselt väliskülaliste vahel. Meestekanuul võidutsesid rootslased koosseisus Lidström-Persson-Fagerlund, meestesüstal lätlased Filipovs-Geidans-Bruns ja naistesüstal Venemaa võistkond Eraskumova-Bodnaruk-Rogova.

Võistluste peakorraldaja Siim Peetrise sõnul sujusid Sindi kärestikul esmakordselt toimunud süstaslaalomi võistlused vaatamata hooti esinenud tuuleiilidele ja vihmapahvakutele suurepäraselt ning rahvusvahelised külalised jäid siin toimuvate esimeste võistlustega väga rahule. Ka Läti esindaja Marcis Laidinsel jätkus Sindi kärestiku olustikule ja tuleviku potentsiaalile kiidusõnu.

"Olen meeldivalt üllatunud ja väga õnnelik selle üle, mida meie sõbrad eestlased siin juba tänaseks teinud on. Väga ilus koht ja suurepärased võimalused võistluste korraldamiseks ning ala tipptasemel harrastamiseks" sõnas Laidins.

Marianne Klopets, Külli Raudsalu, Kersti Pärnamägi. Autor/allikas: Eesti Aerutamisföderatsioon

Lisaks sportlastele kuulutati võistluste autasustamise tseremoonial välja ka loodava Sindi Kärestikukeskuse arhitektuurikonkursi võidutöö "KUUK" autorid, kelleks on Karli Luik, Johan Tali, Ann Kristiin Entson ja Harri Kaplan arhitektuuribüroost Molumba.

Tulemused Eesti meistrivõistluste arvestuses:

Meeste süstaklass: 1. Tarmo Peiker, 2. Siim Peetris, 3. Ago Kastemäe
Naiste süstaklass: 1. Marianne Klopets, 2. Kersti Pärnamägi, 3. Külli Raudsalu
Meeste kanuuklass: 1. Argo Raudsalu, 2. Siim Peetris, 3. Tarmo Peiker
Poiste süstaklass: 1. Martin Peiker, 2. Uko Hommik, 3. Agur Kastemäe
Tüdrukute süstaklass: 1. Marie Peiker, 2. Helene Jentson

Toimetaja: Kristjan Kallaste

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: