Kaks eestlast jõudsid Euroopa pikima jalgrattavõistluse finišisse

Mathias Väärsi
Mathias Väärsi Autor/allikas: Eesti Jalgratturite Liit

Mathias Väärsi ja Siim Toomik lõpetasid Euroopa pikima jalgrattavõistluse NorthCape4000 vastavalt 31. ja 69. kohal. Võistlusel, millel pikkust veidi enam kui 4000 kilomeetrit, startis 185 ratturit.

NorthCape4000 võistlusele anti stardivile 24. juulil kell 8.30 Itaalias Trento linna lähedalt. Rajal oli neli vahepunkti: Ungaris Balatonis, Poolas Krakowis, Lätis Riias ja Soomes Rovaniemis, mis tähendab, et kõik osalejad sõitsid ka läbi Eesti.

Võistlus lõppes Euroopa põhjaranniku tipus Nordkappis, kuhu Väärsi jõudis 14 päeva, 19 tunni ja 15 minutiga ning Toomik 17 päeva, kümne tunni ja 30 minutiga.
Kõige kiiremini jõudis Nordkappi prantslane Steven Le Hyaric. Tal kulus ligi 4000 kilomeetri väntamiseks kümme päeva, üheksa tundi ja 25 minutit. Kümne päevaga jõudis Euroopa põhjatippu ka teine prantslane Bruno De Rambuteau. Ta kaotas kaasmaalasele ligi viis tundi. Kolmanda ja neljandana jõudsid Nordkappi 12 päeva ja ühe tunniga taanlased Martin Temmen ja Bjorn Holdzapfel.

11. augusti õhtuse seisuga on finišisse jõudnud 85 ratturit.

Toimetaja: Sten-Kristjan Nurk

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: