2032. aasta suveolümpiamänge võõrustab Austraalia

Brisbane'i elanikud elasid korraldajamaa valimisele väga kaasa, nende hulgas ka olümpial rannavõrkpallis kuldmedali võitnud Natalie Cook
Brisbane'i elanikud elasid korraldajamaa valimisele väga kaasa, nende hulgas ka olümpial rannavõrkpallis kuldmedali võitnud Natalie Cook Autor/allikas: SCANPIX/AFP

Rahvusvahelise Olümpiakomitee (ROK) juhatus kiitis kolmapäeval peetud istungil heaks Austraalias asuva Brisbane'i linna kinnitamise 2032. aasta suveolümpiamängude korraldajaks.

ROK-i president Thomas Bachi sõnul on Brisbane'il korraldajana linlaste ja valitsuse poolehoid ning just poolehoid oli lõplikul valimisel võtmetähtsusega. 

Brisbane'ist saab kolmas Austraalia linn, kus olümpiamänge on peetud. Varem on olümpia toimunud kahes Austraalia suurimas linnas, Melbourne'is ja Sydneys vastavalt 1956. ja 2000. aastal.

Austraalia suurendas oma šansse korraldajamaa konkurss võita selle aasta aprillis, kui Austraalia peaminister Scott Morrison lubas, et föderaalvalitsus katab valituks saamise korral poole mängude kuludest ning sellele lisanduvad veel osariikide panused.

ROK-i sõnul võtab Austraalia kasutusele 84 protsenti olemasolevatest ja ajutistest võistlusrajatistest, ülejäänud paigad tarnitakse aegsasti saarele valmis.

2032. aasta suveolümpiamängude korraldamiseks avaldasid huvi ka Põhja- ja Lõuna-Korea, Katar, Saksamaa, India ja Indoneesia.

Toimetaja: Grete Isabel Huik

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: