VIDEO | Mägi tõi Eestile alavõidu, aga Eesti koondise seis EM-il on kehv

Rasmus Mägi Autor/allikas: Anna Aurelia Minev/ERR

Eesti kergejõustikukoondis võistleb Rumeenias Euroopa võistkondlikel meistrivõistlustel eesmärgiga esiliigasse püsima jääda. Rasmus Mägi võitis 400 meetri tõkkejooksu, kuid üldarvestuses on Eesti viimane.

Eesti koondise liider sel nädalavahetusel - Rasmus Mägi - saavutas 400 meetri tõkkejooksus väga kindla võidu. Oma põhialal tegi ta hooaja neljanda stardi ja neljandat korda jooksis kiiremini 49-st sekundist. Laupäevane võiduaeg oli 48,82 ning teisena lõpetanud hollandlast Nick Smidti võitis Mägi enam kui sekundiga.

Lisaks Eestile, Hollandile ja võõrustajale Rumeeniale võistlevad esiliigas veel üheksa riigi koondised - Soome, Rootsi, Norra, Kreeka, Türgi, Tšehhi, Šveits, Valgevene ja Belgia.

Tugevas seltskonnas tuleb Eesti koondisel vältida kahe viimase võistkonna hulka jäämist, et mitte langeda teise liigasse. Praegune punktiseis väga lootustandev pole, sest mitmetel aladel on tulemused jäänud loodetust kehvemaks. Seitsmenda koha punktid tõi Eestile Karl Erik Nazarov 100 meetri jooksus ning Adam Kelly vasaraheites. Oma jooksu lõpetas Nazarov viiendana ajaga 10,53.

Esimese võistluspäeva järel on Eesti 79 punktiga viimasel ehk 12. kohal. Rumeenia jääb 15 ning päästev kümnes koht ja Belgia juba 42 punkti kaugusele. Esimene on Holland 175 silmaga, teist kohta hoiab 160,50 punktiga Tšehhi.

Avapäeva üks paremaid tulemusi oli hollandlanna Femke Boli võiduaeg 400 meetri jooksus 50,37, mis on Euroopa hooaja tippmark ja Hollandi rekord.

Toimetaja: Gerd Eston Sepp