Lõiv lõpetas mitmepäevasõidu Hispaanias seitsmendal kohal

Janika Lõiv
Janika Lõiv Autor/allikas: Mediterranean Epic

Janika Lõiv (Hawaii Express) lõpetas Hispaanias toimunud nelja päeva pikkuse SHC kategooriaga maastikurattatuuri Mediterranean Epic seitsmendal kohal. Greete Steinburg katkestas kukkumise tõttu.

Viimasel 48-kilomeetrisel etapil pälvis Lõiv kaheksanda koha. Esikolmikusse jõudsid Martina Berta, Eva Lechner ja naiste maratoni maailmameister Chiara Teocci.

"Sõidu algus oli sarnane esimese päeva proloogile. Suutsin liidritega sõita esimese mäe otsa (u 10 km), seejärel tuli esimene tehniline laskumine ning itaallannade nelik pani eest minema," analüüsis Lõiv võistlus. "Ramona Forchini, Nina Benz, Ariane Luthi ja mina jäime järgmisesse gruppi. Tehnilisel laskumisel suutsid nad kahjuks kolmekesi mul eest vaikselt ära sõita. Edasi sõitsin oma sõitu ja tegin korraks joogipunktis peatuse, sest käiguvahetaja vahele oli oks jäänud ja seetõttu ei saanud käike vahetada. Õnneks sain abi ja sõit läks edasi."

"25. kilomeetriks (raja kõige kõrgema mäe otsa jõudes) olin kätte saanud Nina ja Ariane. Järgmisel, tuuri kõige tehnilisemal laskumisel kärises vahe aga järjekordselt suureks. Pidin meeste taga veel lisaks maha tulema ning jooksma," jätkas Lõiv. "Laskumisest alla jõudes olid viimased 20 kilomeetrit justkui eraldistarti, palju kergelt langevat kruusa ja asfaldit. Andsin endast kõik, et eesolevaid püüda, aga kahjuks ei olnud see piisav, sest olin vastutuules ning laial kruusateel täiesti üksi. Vaid üks mees istus mu taga tuules ning keeldus vedama tulemast. Umbes neli kilomeetrit enne lõppu oli veel lisaks uus "maasikas" (väga lühike ja tehniline laskumine) pandud. Üritasin küll rahulikult ning kindlapeale sõita, aga üks puu sattus ikka ette. Jäin küll püsti, aga sain korraliku ehmatuse."

Mitmepäevasõidu kokkuvõttes pälvis esikoha Šveitsi rattur Ramona Forchini. Teocci sai teise ja Berta kolmanda koha. Lõiv lõpetas tuuri seitsmendal kohal.

Toimetaja: Liisi Alamaa

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: