Müncheni Bayern lõi tabeli punasele laternale neli väravat

Müncheni Bayern Autor/allikas: SCANPIX / AP

Saksamaa jalgpalli kõrgliiga 18. voorus alistas liidermeeskond Müncheni Bayern tabeli lõppu kuuluva Gelsenkircheni Schalke 4:0.

Thomas Müller avas avapoolajal skoori (33. minutil) ning pärast vaheaega tabas ka Robert Lewandowski (54.) ning lõpuvile eel jõudsid väravateni veel korra Müller (88.) ja David Alaba (90.).

Suurepärases hoos olev Lewandowski skooris seega kaheksandat Saksamaa kõrgliiga võõrsilmängu järjest - sellise saavutuseni pole varem keegi jõudnud.

Bayerni jaoks tervikuna on pärast kaotusi Mönchendlbachi Borussiale ning karikasarjas Kieli Holsteinile seis samuti kindlamaks muutunud, sest võit Schalke üle oli kolmas järjest: eelmisel nädalal alistati kodus Freiburg 2:1 ja võõrsil Augsburg 1:0.

Kolmanda mängu järjest kaotanud Schalke jätkab aga tabeli viimasel real. Üleminekumängudele päästev koht on kaheksa ja kindla püsimajäämise koht kümne punkti kaugusel.

Tabelitipp 18. vooru järel: 1. Müncheni Bayern 42 punkti, 2. RB Leipzig 35, 3. Leverkuseni Bayer 32, 4. Wolfsburg 32, 5. Mönchengladbachi Borussia 31, 6. Frankfurdi Eintracht 30, 7. Dortmundi Borussia 29, 8. Berliini Union 28.